Landschappelijk beeld Het grootste deel van Oost Zeeuws- Vlaanderen heeft een kleibodem. De soms grootschalige polders zijn doorsneden met dijken waarop vaak populieren staan. Ook in Oost Zeeuws-Vlaanderen zijn knotbo- men heel gewoon, maar in tegenstelling tot West Zeeuws-Vlaanderen zijn het bijna allemaal knotwilgen. De populier wordt er slechts zelden geknot. Hier en daar vind je andere bomen op de dijken, zoals essen, linden of walnoten. Brabantse bossen Langs de grenskant met Vlaanderen ligt een strook met een zandige bodem. Hier wijkt het landschap af van de rest in Zeeland. Het lijkt wel alsof je in Brabant bent. Je vindt er een kleinschalig landschap met typerende lintbebouwing en uitgestrekte bossen, ook met naaldhout. Er zijn zelfs kleine stukjes te vinden die zijn begroeid met heide. De populieren die je in het kleigebied vindt, zijn hier ingewisseld voor eiken en berken. Als haagsoort wordt hier ook wel de hulst haag gebruikt. Wie goed zoekt, vindt er de oudste bomen van de streek. Het zijn oude hakhouteiken, die al verschillende keren zijn afgezet. Ze staan in de bossen bij Clinge en Sint Jansteen. De stobben hebben soms formidabele afmetingen en kunnen al verschillende eeuwen oud zijn. Beleid De gemeenten Terneuzen en Hulst hebben beiden lijsten van monumentale bomen, die op hun websites te raadplegen zijn. Op de lijst in Terneuzen zijn ruim 1000 bomen opgenomen, op die van Hulst staan 628 objecten. Daarbij kan één object uit meerdere HHPBIHH uij Hengsiaij 18

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 20