Langs sporen in de Zak, rond de Zwaakse Weei Door: Nico Baart, vrijwilliger SLZ Hopbellen en rozen met een monumentale Bevelandse boerderij op de achtergrond. Foto: Nico Baart Het is al half oktober, dus hoogtijd om een herfstwandeling te maken. Mijn keuze is gevallen op de Zwaakse Weel. In 's-Graven- polder geparkeerd achter de kerk. Op weg naar knooppunt 98 naar de Lenshoekdijk, sta ik voor een waterplas omzoomd met rietpluimen. Een vis springt zo'n halve meter op uit het water, een reiger krijst luid en vliegt weg, maar de wilde- en slobeenden aan de overkant blijven rustig zwemmen. Ik loop langs de heggen die vol zitten met rode meidoornbessen en paarse sleedoorn bessen en passeer molen "De Korenhalm" uit 1876. De wieken hebben een vlucht van 23,5 meter en de best bekende molenaar was Piet Snoep. Naast de molen ligt een mooi geel veld zwarte mosterd. De droogte van de zomer heeft plaats gemaakt voor meer kleur in het landschap. Het pad loopt achter een uienbedrijf langs, waarvan alleen de geur is blijven hangen. In de berm staan de laatste rode klavers, geel biggenkruid en de gitzwarte bessen van de wilde liguster. De begroeiing in de Zwaakse Weel is nog groen, maar de kleur is er uit en de bodem is geheel uitgedroogd, tot zelfs gescheurd, snakkend naar regen. Over het pad komt eerst een wandelaar me tegemoet met "Wandelmarathon Zeeland" breeduit over zijn T-shirt gedrukt. Waar ik echter van schrok was dat er plotseling een MTB'er om de hoek kwam rijden. Daar is niet bepaald veel ruimte voor! Gelukkig geen botsing. Hierna keert de rust weer en geniet ik van het torenvalkje dat boven de weel vliegt. In de verte hoor ik ook nog de roep van een buizerd, maar die laat zich niet zien. Voor ik de weg oversteek zie ik nog grazende koei en, waar van 1 witrik of blaarkop, in de scha duw van een wilg. Ze hebben nu in ieder geval ruim voldoende te vreten. Aan de overkant van de weg zit een ver keersregelaar die uitlegt dat de TACX-PRO- Classic tour hier langskomt. Daar wacht ik 20

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 22