niet op maar ga het Groene Wegje in, langs het parkeerterrein en naar het bruggetje om zo in het vlindergebied te komen. Duidelijk is dat alle bloemen al uitgebloeid zijn, maar dat er deze zomer erg veel marjo lein gebloeid heeft. Dus geen vlinders en ook geen insecten bij het insectenhotel "Villa Kriebelpoot" maar iets verderop toch nog een paar roze bloeiende malva's en blauwe cichorei. Bij het bruggetje van de uitgang staat nog een paars/oranje kardi naalsmuts voor een goudes te pronken. Na Knooppunt 34 volg ik het spoorlijntje van de stoomtrein met links een schaduw rijke en windvrije elzenhaag vol zwarte proppen. Achter de heg kijkt een Zeeuws trekpaard me onverstoord aan. Ik sla na een halve kilometer linksaf, de dijk op en kom langs boomgaarden met hier en daar nog wat appels en kleine sierappels. Boven een schuur bedekt met zonnepanelen vliegt een reiger mijn kant uit. Aan mijn rechterzij de staan de perenboomgaarden geheel geplukt al hun herfsttinten van roest en roodbruin te showen. Iets verderop worden zelfs nog nieuwe boomgaarden aangelegd. Voor ik Knooppunt 25 bereik passeer ik een ouderwetse pluk- boomgaard met kweepe ren, mispels en schapen die in de schaduw liggen. Een langharig wit schaap loopt nog wat te grazen. Vanaf een vissteiger heb ik een prachtig uitzicht op een monumentale Bevelandse boerderij die ik vanaf de Zwaakse dijk tussen de hopbellen en de rozenbottels door beter kan bewonderen. Aan mijn voet voel ik een tondelzwam die aangeeft dat er onder de grond nog popu lierenstronken verborgen zitten. Op de vel den richting Kwadendamme staan de aard appels te wachten om gerooid te worden. De boeren staan er waarschijnlijk te bespre ken wanneer dat moet gebeuren. Gelukkig kom ik langs de schuur van Natuurmonumenten, waar ik begroet wordt door een reuzegrote bruine kiekendief op een poster, en waar ik even kan uitblazen en een koel bekertje water kan tappen. Verder op de Zwaakse Dijk, na een grenslin- de en de Roode Hoeve uit 1816, geschilderd in het meekrap rood, loop ik in de koelte van de kathedraalhoge en kaarsrechte populieren. Onder het genot van hun gerit sel en gelispel loop ik naar de Lenshoekdijk. Plotseling duikt er een buizerd uit een van de populieren op. Die had ik dus eerder gehoord! Bij de Lenshoekdijk vraagt een jonge vrouw me of ik weet waar er reuzen- berenklauwen staan. Tot mijn verbazing moet ik concluderen, dat ik er niet één gezien had onderweg. Op het laatste stuk, onder langs de dijk tref ik wel de kleinere gewone berenklauw aan. Mooier zijn de geel-oranje esdoorns op de dijk en de verkleurde rode blaadjes van de bramen. Bij terugkomst zie ik in een dode populier zo'n 20 houtduiven zitten, zich afvragend wat ik daar liep te doen in de hitte van deze herfstdag. Totaal gelopen kilometer: 8 km Knooppuntnummers: 98 -> 38 -> 34 -> 25 -> 26 -> 32 -> 35 -> 38 Alleen rond de Zwaakse Weel7,2 km Parkeer mogelijkheid: Hoek Groene Wegje Baarlandse Zandweg (voor vlindergebied) of de Bezoekersschuur tuin Natuurmonumenten Landschapsbeheer Zeeland Winter 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 23