De onderkant van de trambrug te Hengstdijk. foto: Rudie Geus De tramlijn is tot in 1949 in gebruik geweest, het tramtracé bij de trambrug is daarna grotendeels weer terug omgezet in akker. De trambrug bestaat uit een enorme blok beton en is gedurende afgelopen decennia behouden gebleven van de slopershamer. In het kader van de aanleg van het wandel netwerk "Langs Linies en Kreken" is in 2013 het plan opgevat om de trambrug op te nemen in het ommetje Hengstdijk. Met de twee aanliggende grondgebruikers van de akkers aan beide zijden van de brug is een boerenlandpad-overeenkomst afgesloten en is een graspad aangelegd. De tramburg is bouwkundig geïnspecteerd door firma Hage Bouwadvies en er zijn enkele werk zaamheden uitgevoerd ten behoeve van de toegankelijkheid van de brug en om de vei ligheid van de wandelaars te borgen. Zo zijn twee trappen met Haringmanblokken en een nieuwe leuning aangebracht. Daarnaast zijn enkele kleine betonrepara ties uitgevoerd op de meest essentiële plaatsen, daar waar wandelaars zich moge lijk kunnen verwonden aan scherp uitste kende wapeningsdelen. De trambrug met reparaties foto: Rudie Geus In 2018 is de brug opnieuw bouwkundig geïnspecteerd, hieruit bleek dat de comple te betonconstructie niet achteruit is gegaan ten opzicht van de 1e inspectie in 2013, de brug lijkt in "ruste" en er zijn geen nieuwe, of vergaande plekken van betonrot waarge nomen. Met name de onderkant van de brug is door erosie flink aangetast. Van vrijwel de gehele onderwapening (staven) is de betondekking nagenoeg geheel verdwe nen, dit geeft een speciaal beeld. De boven zijde van de brug en de pijlers zijn nage noeg helemaal intact. Dit jaar is er weer een nieuwe overeen komst met eigenaar het Waterschap Scheldestromen en de Provincie Zeeland afgesloten voor het gebruik van de oude trambrug ten behoeve van het wandelnet werk "Langs Linies en Kreken" De trambrug is opgenomen in het Ommetje Hengstdijk, zeker de moeite waarde om eens te wande len op een mooie winterdag en op zoek te gaan naar meer tramsporen. Landschapsbeheer Zeeland Winter 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 33