Kort nieuws i j,ik Interreg WBÊ Partridge Evenement IT mi North Sea Region WW PARTRIDGE European Regional Development Fund EUROPEAN UNION Walcherse wandelingen Onlangs is de gids Walcherse Wandelingen verschenen, geproduceerd door Stichting Voetpaden Walcheren. Hierin staan 15 rou tes beschreven, zoals SVW betaamt zoveel mogelijk 'van de weg af', en aangevuld met natuur- cultuurhistorische informatie. Verkrijgbaar bij de betere boekhandel en de VVV kantoren. Vrijwilligers gezocht De hoogstamfruitploeg zoekt nog enkele mensen die willen helpen. Ervaring is niet noodzakelijk. Voor het wandelnetwerk op Oost Zeeuws-Vlaanderen zijn we nog op zoek naar mensen die willen helpen met herstelwerkzaamheden. Kijk voor meer informatie én overige vrijwilligersvacatures op www.natuurwerkzeeland.nl Nieuwe coördinator 't Duumpje Desiree van 't Wout is de nieuwe coördinator van de knotwerkgroep 't Duumpje. Wij wil len Sjaak Herman en Gerard van Dale harte lijk bedanken voor hun inzet. Gelukkig blijft Gerard nog actief binnen de werkgroep en blijft hij zorgen voor het gereedschap. Wilgenpoten Ook dit jaar kunt u weer wilgenpoten bestel len. Deze worden alleen in onze provincie, op locatie bezorgd. We vragen een bijdrage van 5,- per stuk bij bestellingen onder de 20 stuks. Bij 20 stuks of meer is de prijs 3,- p/s. De uiterste besteldatum is 11 maart 2019 via info@landschapsbeheerzeeland.nl of bellen 0113-230936. Op 21-11-18 was het landelijke Partridge Evenement in de schuur bij Peter de Hoop in Burghsluis. Er waren diverse (internationale) gasten waaronder mensen namens provin cies, namens agrarische collectieven, men sen die bij lokale patrijzenprojecten zijn betrokken, wildbeheerseenheden, partners van het project enz. Meer info over dit pro ject zie onze website. Stagiaires bij SLZ: Jeroen Bosters uit Bergen op Zoom zit in het eerste jaar van de MBO Mileuonderzoeker/ milieu inspecteur aan de Prinsentuin in Breda. Hij gaat mee met de buitenploegen om zo ervaring op te doen. Dylan Dijkhuizen zit op Pontes Scholengroep en doet de opleiding Dienstverlening en Producten) in het 3e jaar VMBO. Naomi Oostinga is vier dejaars studente aan de opleiding Bos- en Natuurbeheer te Velp. Als hoofdopdracht houdt ze zich bezig met beheeradviezen voor kleine bosjes. Rectificaties Nelleke Volker is coördinator "controle" geworden, zij zal alle vrijwilligers die het wandelnetwerk op Zuid-Beveland nalopen en controleren aansturen. Abusievelijk hadden wij Nelleke Luteijn geschreven. In het artikel van Nico wandelt, was er te lezen dat er bij de begraafplaats te Zierikzee twee acacia bomen zouden staan. Echter zijn dit geen acacia's maar honingbomen (Sophora japonica) ook wel de japanse pagodeboom genaamd. 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 34