De Kapsalon Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor Door: Jan Moekotte, coördinator van de Kapsalon Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Degenen die nog wel versterking kunnen gebruiken hebben een vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl. In deze rubriek stelt telkens een van die vrijwilligersgroepen zich voor. Lucien Calle hield eens een lezing voor de Tuin van Zeeland, de Walcherse stichting die zich het lot van ter dood veroordeelde bomen aan trekt. Hij vertelde over mensen die in hun vrije tijd wilgen knotten en noemde toen de Kapsalon. Even was het stil in de zaal, ...tot grinnikend het kwartje viel. De Kapsalon, een hechte groep vrijwilligers die ruim tien jaar bestaat en een voortzetting is van de knotgroep die jarenlang door Niek Klaasse en Linda-lipstick-Boon gecoördineerd werd. Tellen we de lipstick jaren mee dan kan de Kapsalon binnenkort het 25 jarig bestaan vieren. De Kapsalon bestaat uit 3/4 mannen en 1/4 vrouwen. De meesten gepensioneerd, een paar nog aan het werk. De Kapsalon komt in een knotseizoen (nov- maart) 7 keer in actie. "Julder bint burgers" vond mevrouw Ovaa, dit jaar onze gastvrouw, toen ze hoorde dat we pas om 13.00 uur begonnen en om 16.00 uur al weer stopten. Toch bood ze ons meer dan eens haar frietpan aan, voor het geval we bitterballen wilden bij het bier dat we na afloop drinken in haar schuur, de speak easy. We knotten het liefst op Walcheren al hebben we ook jarenlang de Oude Kraaijertsedijk in Lewedorp onder onze hoede gehad. Dit sei zoen (2018-2019) knotten we de ruim 300 wil gen langs de Louwerse's Wegeling in Ritthem. We eindigen het knotseizoen steevast met een boerenkoolmaaltijd waarbij knotbiergedron- ken wordt dat een van de leden thuis brouwt (met wilde hop die op Walcheren geplukt is). SLZ voorziet ons van ladders, tangen en zagen. Een aantal van ons heeft de SLZ cursus "zaag- en veltechniek"gevolgd, maar de daar geleer de technieken hebben we zelden of nooit nodig. De Kapsalon kent nauwelijks verloop, wellicht omdat ons enthousiasme besmettelijk is en het werk de bijna onbeschrijfelijke voldoe ning geeft landschap te scheppen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 35