op te meten, of door te kijken welke gewas sen er groeiden, Meestal betrof dit West Brabantse boerenbedrijven. Het was leuk, zelfstandig werk, maar helaas maar voor enkele maanden in het jaar. Omdat het vrij lastig is om Zeeland werk te vinden dat past bij mijn opleiding ben ik daarnaast in Gent aan de studie "Landschapsontwikkeling" begonnen. Deze richting leek me erg inte ressant en ik hoopte zo ook mijn kansen op een baan te vergroten, met name in Vlaanderen. Ik heb er geleerd met GIS te werken. En een stage gedaan bij de Vlaamse Land Maatschappij (VLM). Uiteindelijk vond ik inderdaad een baan over de grens, bij de Vlaamse Vogelbescherming." Bij Vogelbescherming Vlaanderen heeft Jimmy vijfenhalf jaar gewerkt als coördina tor van de vogelopvangcentra en de vrijwilligersafdelingen. Vanuit de standplaats Sint-Niklaas organiseerde hij activiteiten en opleidingen voor de vrijwilligers en probeer de de samenwerking tussen de verschillen de afdelingen te stimuleren. Ook heeft hij lokale groepen 'vogelbeschermengelen' opgezet. Deze 'beschermengelen' zijn vrijwilligers die zich o.a. bezighouden met het opsporen van misdrijven. Zo komt het in België nogal eens voor dat er gekweekte fazanten uitgezet worden voor de jacht. Dat is verboden, maar gebeurt toch. Aan deze en andere misstanden proberen de beschermengelen wat te doen. Ondertussen was Jimmy ook al zo'n acht jaar actief in de vogelwerkgroep van de West Zeeuws-Vlaamse natuurbeschermingsver eniging 't Duumpje en haalde hij het diplo ma voor het ringen van uilen en roofvogels. 'Vanwaar de overstap naar SLZ?'' vraag ik Jimmy. ''Het heeft toch mijn voorkeur om in Zeeland te werken", zegt hij. ''Ik woon nog steeds in West Zeeuws-Vlaanderen, dus ook vanwege de kortere reistijden. En de baan bij SLZ sluit ook meer aan bij mijn opleiding dan het werk bij Vogelbescherming. Ik vind het leuk om weer wat meer veldwerk te doen. Ik kende de organisatie SLZ al, omdat ik tijdens mijn opleiding een stage-aanvraag gedaan heb bij SLZ, voor een opdracht rond de kamsalamander. Die stage ging uiteinde lijk niet door, maar er was wel een kennis making. En later hoorde ik via 't Duumpje ook weer over SLZ." Op het moment van dit interview is Jimmy nog maar anderhalve maand aan de slag voor SLZ. Hij werkt 24 uur per week, maan dag tot en met woensdag. Ik vraag hem om wat te vertellen wat hij dan zoal aan het doen is, en wat zijn eerste ervaringen zijn. ''Ik schrijf voor hetzelfde nummer van ons kwartaalblad een artikel over mijn werk op het gebied van agrarisch natuurbeheer" lacht Jimmy, ''dus daar moeten we het maar niet uitgebreid over hebben, anders is het voor de lezers dubbelop. Verder mocht ik de natuurwerkdag op de locatie Axel organiseren en heb ik onlangs een training gedaan om BHV'er te worden voor SLZ. Ik ben vanaf week 1 al zelfstandig aan de slag, vooral met het maken van verbeter plannen (zie blz. 8). Inmiddels heb ik al mijn nieuwe collega's een keer ontmoet. Een aantal van hen ben ik nog maar pas tegengekomen, omdat zij bijna altijd in het veld aan het werk zijn in plaats van op kantoor." Landschapsbeheer Zeeland Winter 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 3

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 5