directeur Joan van der Velden gaf een draai aan zijn toespraak en bestuurslid Jo Timmers benadrukte hoezeer SLZ haar vrijwilligers waardeert en dat dit moment wordt aangegrepen om de Gouden Jirizaag uit te reiken. Hij beschreef waarom de onafhankelijke jury, bestaande uit de winnaar van vorig jaar Herman Schrama, Bestuurslid SLZ Jo Timmers en beleidsme dewerker natuur en landschap bij de pro vincie Monica Schra-Anthonisse, Wim tot winnaar van 2018 heeft benoemd. Wim Roose Sinds 2010 is Wim actief voor SLZ. Vooral op het gebied van cultuurhistorisch land schapsbeheer. Het is niet zo bekend, maar SLZ heeft al aardig wat vrijwilligers die zich inzetten voor cultuurhistorische land schapselementen. Vanuit zijn beroepsma tig leven heeft Wim veel bagage voor de klussen die hij voor SLZ oppakt. Hij tim mert en metselt makkelijk, heeft zicht op hoe je klussen organiseert. Zijn ervaring en inzichten zijn heel handig bij techni sche adviezen of karweien als het gaat om herstel van erfgoed. Zijn werkzaamheden zijn langzamerhand uitgebreid tot een heel divers pakket: van archiefonderzoek tot inventarisatie, van schoonmaken tot organiseren. Aan heel veel onderwerpen en projecten heeft Wim een bijdrage geleverd en het maakte daar bij niet uit in welke regio van Zeeland het speelde. We noemen een paar voorbeel den: inventarisatie van waardevolle histo rische begraafplaatsen, inventarisatie en herstel van historische grenspalen, herstel en herplaatsen van funeraire monumen ten, Erftrofee, Erfgoeddag in het land schap, herstel van kleine cultuurhistori sche elementen, cursus boerderijen in Zeeland, enz., enz.! Tiendpalen fluisteraar van Walcheren Of het nu gaat om denkwerk of het helpen bij een praktische klus; Wim is altijd te benaderen. Het fijne is dat hij erg toegan kelijk is en altijd nakomt wat hij belooft. Soms zijn er even geen klussen en is het vanuit SLZ een tijdje stil. Dan voelen we ons een beetje bezwaard als we ineens weer wel wat hebben voor hem. Het maakt hem helemaal niets uit. Voor Wim stopt het ook niet als er vanuit SLZ geen opdrachten zijn. Hij gaat gewoon door. Zo heeft hij er de laatste jaren al haast een traditie van gemaakt om ieder jaar een teruggevonden tiendpaal te herplaatsen. Ondertussen mag hij zich wel de'Tiendpalen fluisteraar van Walcheren'noemen! Landschapsbeheer Zeeland Winter 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 7