aantal schepen in Goes, Maritiem Erfgoed in Vlissingen (de Mercuur) en verspreid lig gende particuliere schepen over de havens in het Zeeuwse. Rapport Het platform bestaat bijna 20 jaar, is ondergebracht bij Erfgoed Zeeland en houdt zich o.a. bezig met kennis verza melen, het bijhouden van een lijst van schepen ouder dan 50 jaar, communicatie en het organiseren van maritieme evene menten. Er zijn reeds verschillende rappor ten gemaakt over het maritieme erfgoed in de provincie, vooral ook inventarisaties van de havens en ligplaatsen en over mari tieme elementen die overal in het land schap te vinden zijn. Het laatst verschenen rapport uit 2017 is een inventarisatie van historische maritie me ensembles in alle 13 gemeenten van Zeeland. Dat is uitgevoerd met het oog op de nieuwe omgevingswet, zodat ook dit deel van het erfgoed in Zeeland vastligt en meegenomen kan worden in de opstelling van de plannen bij de gemeenten. Het rapport is ook toegezonden aan de gemeentebesturen en zal hier en daar door het platform ingebracht en bespro ken worden, zodat dit erfgoed-deel van Zeeland niet vergeten wordt. Ensembles Ensembles is een term die steeds meer voorkomt in erfgoedbeschrijvingen, soms wordt ook het woord clusters gebruikt. Niet losse elementen, maar elementen die elkaar verstevigen en aanvullen. Als voorbeeld een haventje waar een ligplaats is voor een aantal historische schepen, maar waar ook nog twee pakhuizen aan de kade staan. Maar het kan ook een haventje zijn met een weeg brug en een kraan. Ze zijn in Zeeland Oude Vissershaven Arnemuiden werf met helling. Haven Leendert Abrahampolder te Kats Fotograaf: SLZ Fotograaf: SLZ 10

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 12