redelijk herkenbaar te vinden zoals: de Dokhaven met kraan en het muse umschip de Mercuur in Vlissingen; het witte bruggetje en omringende huizen in Zierikzee; de werkende werf met helling en schepen in Arnemuiden; de oude sluis met schepen in Sas van Gent. Behouden Per locatie kan onderzocht worden welke onderdelen er al zijn, of ze histo risch verantwoord en ook aantrekkelijk zijn, welke elementen er bij passen. Kortom om het een aantrekkelijk geheel te maken met het doel het erfgoed te behouden maar juist ook om de inwoners en bezoekers er van te laten genieten. Passend in de entourage, passend in het gebied en ook zoeken naar de mogelijkheden om er functies aan te geven zoals meevaren of demonstreren van laden en lossen. Er zijn in Zeeland een paar prachtige plekken op maritiem gebied die zeer de moeite waard zijn om te behouden, te beschermen en te benutten. Herkennen Zeeland kent vele buiten gebruik geraakte haventjes. Vaak zijn ze nog wel te herkennen in het landschap door aanwezigheid van bijbehorende elementen of restanten daarvan. Denk aan aanlegsteigers, weegbrughuisjes, houten meerpalen of kades. Wandelnetwerk Zeeland doet ver schillende van deze bijzondere plaat sen aan, zoals het voormalige haventje van Beldert, Viane of het bieten haventje in de Egbert Petrus Polder bij Wolphaartsdijk. Trek er op uit. Ze zijn het bezoeken meer dan waard! Viane te Schouwen Duiveland. Fotograaf: Sandra Dobbelaar Landschapsbeheer Zeeland Lente 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 11

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 13