Bosadvies in een notendop Karelse Boom beheer advies en uitvoering Voor al uw boomverzorging ondenook advies Door: Naomi Oostinga, stagiaire SLZ Eigenaren van een klein bosje (tot 5 hecta re) kunnen sinds 2003 bij SLZ terecht voor beheeradvies. Dit is onderdeel van het Kleine Bosjes project. Het doel van dit project is het verhogen van de biodiversiteit van kleine bosjes. Ik had het geluk om in het kader van mijn stage vier adviesplannen uit te kunnen werken, daarbij hebben mijn collega's van SLZ goed geholpen. Er zijn vier adviesplannen geschreven voor bosjes in de omgeving van Aardenburg, Hoofdplaat, Hoek en Kloosterzande. Een beheeradvies komt niet zomaar tot stand, ook niet voor een klein bosje. Eerst wordt het landschap geanalyseerd, zodat er een passend advies kan worden uitge dragen. Een landschapsanalyse bestaat uit drie onderdelen: (1) menselijke invloeden, (2) bodem en (3) planten dieren. 1 Menselijke invloeden De projectgebieden kennen vaak een rijke geschiedenis aan menselijk handelen. Zo ligt het projectgebied in Kloosterzande in één van de oudste polders van Zeeland: de Zandpolder. In de Zandpolder werd een uithof gebouwd, dit is een nederzet ting voor monniken. Ondanks dat het geen klooster was, werd het in de volks mond wel zo genoemd. Dit verklaart gelijk de naam van het dorp Kloosterzande. In 1196 zijn de monniken de zandpolder gaan bedijken. NATURE CARE DUURZAME oplossingen om plaagdieren te voorkomen vogeldakpannen vogelnestkastjes vleermuisvoorzieningen insectenblokken Gecertificeerd European Traavtorkar en VTA boornverJ/Èberdsctinlrofeur Voor Informatie en vrijblijvende offerte: 0630 OG 00 71 info@hare1seboombeheer.nl www.KarelseBoombeheer.nl

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 20