"Versterking biodiversiteit en landschap in het agrarisch gebied van Zeeland" Zeeland POP3 project vgKi Provincie Door: Rudie Geus, SLZ Dit jaar zijn we gestart met het POP3 project "versterking biodiversiteit en land schap in het agrarisch gebied van Zee land" Het project loopt 3 jaar en wordt gesubsidieerd door de provincie Zeeland en de ELFPO, het EuropeesLandbouwfonds voor plattelandsontwikkeling. Het totale budget van het POP3 project bedraagt ongeveer 580.000,-. Het project bestaat uit 4 deelprojecten: Herstel Zeeuwse Toperven Via dit project gaan we landschaps elementen herstellen op 20 TOP erven en herstellen we 4 bouwkundige elementen. TOP erven zijn de meest waar devolle erven binnen de provincie Zeeland, deze erven staan op de provinciale lijst. Een dezer dagen schrijven we de eigenaren aan om deel te nemen aan het project en in het voorjaar wordt een inloopavond georganiseerd. Landschapsparels Een landschapsparel bestaat uit meerdere streekeigen landschapselementen bij diverse eigenaren. In totaal gaan we 8 landschapsparels herstellen of nieuw aanleggen in Zeeland aansluitend of ver bindend aan het Natuurnetwerk Zeeland. In dit project wordt samengewerkt met de Agrarische natuurverenigingen. Succesgebied Boerenlandnatuur Voor het gebied de Poel ten zuiden van Goes wordt een gebiedsanalyse opgesteld om te komen tot een succesgebied Boerenlandnatuur. Er worden diverse maatregelen getroffen op het gebied van agrarisch natuurbeheer. Te denken aan aanplant van struweel, aanleg van een poel en akkerranden. In dit project wordt intensief samengewerkt met diverse gebiedspartijen. Stapstenen voor soorten In ten minste 3 kerngebieden in Zeeland worden maatregelen getroffen voor soor ten. Het betreft inrichtingsmaatregelen voor realisatie van een kerngebied, verbin- 22

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 24