natuurwerkzeeland CAMPING UITSPANNING BOERENGOLF Karnemelkshoek voedsel en bescherming aan de larven van de wesp. De larven verpoppen in de gal aan het eind van de zomer. In de herfst valt het blad, met de bladgal, van de boom en tegen de winter komt de 2e generatie met uitsluitend vrouwelijke galwespen. Deze vrouwtjes zijn forser dan de 1e generatie vrouwtjes en leggen, zon der te zijn bevrucht, mannelijke en vrou welijke eitjes in de knoppen van de eik. Hieruit ontwikkelt zich in de lente een klein paars fluweelgalletje met daarin de larven. Uit deze galletjes komen weer de 1e gene ratie mannetjes en vrouwtjes en is, na de bevruchting de cyclus rond. Deze ingewik kelde generatiewisseling van de eikengal- wesp is een aanpassing van de galwesp op de bladval van de eik. De lindepijlstaart is een nachtvlinder die vrij algemeen in geheel Zeeland voorkomt. De eieren worden gelegd aan de onder kant van het blad van de waardplant; meestal een linde. Uit de eieren komen de lindepijlstaartrupsen. Deze rups is herken baar aan zijn blauwe, voor pijlstaarten ken merkende, hoorn aan de achterzijde van het lichaam. De rups heeft een grote voor keur voor lindebladeren als voedsel. Om te verpoppen lopen de rupsen via de stam naar beneden en boort zich een paar centi meter in de grond. Rond mei/juni komen de volwassen vlin ders uit; deze zijn groengrijs tot bruingrijs en de vleugels hebben opvallend golvende randen. De beukenspringkever is een kever uit de familie van de snuitkevers. De eieren worden gelegd aan de onder kant van het blad van een beuk bij de middennerf. De larven zijn bladmineerders en maken gangen in de bladeren waarbij ze zich voeden met het bladmoes van het blad. Deze gangen zijn vanaf de buiten kant van het blad duidelijk te zien. Tel: Barentsweg 2 4389 TW Ritthem 0118-472683/06-30077323/06-23318949 Karnemelkshoek@zonnet.nl www.karnemelkshoek.nl Groene vacatures voor vrijwilligerswerk in Zeeland van dé Zeeuwse natuur landschap organisaties allemaal bij elkaar op www.natuurwerkzeeland.nl Lekker overzichtelijk! Lekker in de buitenlucht aan de slag met het knotten van wilgen, gidsen van groepen, promotiewerk, of je inzetten als bestuurslid van een natuurorganisatie, als vrijwilliger in een bezoekerscentrum, etc. www.natuurwerkzeeland.nl 28

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 30