1 1 Zeeuws Steenuilfonds i fP voornamelijk in de Zak van Zuid- Beveland uit. Met de kennis van 12 jaar steenuilbescherming op Zuid-Beveland rijst het vermoeden dat het landschap van sommige gebieden gewoon nog steeds niet geschikt is voor de vesti ging van steenuilen. Dat zou de reden kunnen zijn dat er al jaren geen uitbreiding richting Walcheren plaatsvindt ondanks dat daar ruim 30 steenuilnestkasten zijn geplaatst. Het enige steenuilpaartje op Walcheren is daar nu al jaren het enige steenuilpaartje, hun jongen worden steeds op Zuid-Beveland teruggevonden. Ringen Alle jonge steenuilen worden geringd, waardoor zeker 95% van de Bevelandse populatie geringd is en we in staat zijn steeds meer te weten te komen van Steenuil met salamander. Foto: Rogier Bogaard hun verplaatsingen. Sinds enkele jaren is er een voorzichtige uitbreiding richting het voormalig eiland Wolphaartsdijk. 1 Steenuil op schoorsteen. Foto: Peter Boelee Steenuilfonds In 2016 werd het Zeeuws Steenuilfonds opgericht. Doel van dit fonds is meer bekendheid geven aan de steenuil, de populaties beschermen en ver sterken en onderzoek doen naar het gedrag van de Zeeuwse steenuilen. Het Zeeuws Steenuilfonds beheert het geld dat door donateurs en sponsors bijeen is gebracht. In eerste instantie zal dit geld worden ingezet voor de bedreigde steenuilpopulatie in Zuid- Beveland en Walcheren. Ond.rf.bf.cht bij Landschapsbeheer Zeeland Lente 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 33