Vrijwilligersgroepen op de kaart Vrijwilligers- en bewonersroepen O Biodiversiteit O Cultuurhistorie O Dorpsboomgaard O Landschapsonderhoud O Wandelnetwerk/ommetje «L bum» Esri Nederland, Community Map Contributors Door: Pieter Voets, SLZ "Waarzitten al de vrijwilligersgroepen nu eigenlijk? Zijn ze verdeeld over de hele provincie of zijn er veel regionale verschillen?" De kaart is nog niet compleet, maar geeft wel een goed beeld van de verspreiding van de groepen. Dit was de vraag vanuit het bestuur en daar zijn we mee aan de slag gegaan in GIS (Geografisch Informatie Systeem). In GIS worden gegevens gekoppeld aan een locatie op de kaart en kan je met de ingevoerde gegevens selecties maken van wat je in beeld wilt brengen. Zo hebben we bij de vrijwilligers- groepen een aantal zaken ingevoerd: naam groep, regio, gemeente, thema waar de groep zich mee bezig houdt en of het om een vrijwilligers- of een bewonersparticipatiegroep gaat. Als alle data in GIS zijn ingevoerd kan je veel verschillende kaarten maken bijvoorbeeld met groepen die zich met het wandelnetwerk bezig houden. Op de hierbij afgebeelde kaart staan 91 groepen die door SLZ ondersteund of aangestuurd worden met het 'thema' waar de groep zich mee bezig houdt (zie legenda). Niet opgenomen zijn de incidentele groepen zoals scholen of scouting die een enkele keer per jaar actief zijn. Opvallend zijn de regionale verschillen wat betreft aantallen groepen. Wat wel een vertekening geeft is het feit dat sommige groepen in meerdere regio's actief zijn maar wel op één locatie als stip ingetekend zijn.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 35