SLZ als kennisinstituut Jaarlijks wordt SLZ vele tientallen keren geraadpleegd over de meest uiteen lopende zaken. Sommige vragen zijn bescheiden van aard en kunnen telefo nisch of na een kort bezoek worden afgehandeld. Zo waren er in 2018, 14 vragen betreffende vleermuisover- last in huis. Regelmatig terugkerend zijn de vragen over bomen: zijn mijn bomen ziek, mogen we ze kappen? Speciaal hiervoor is een artikelenserie over bomen in Zeeland opgenomen in ons blad. Niet bij te houden zijn de vragen over de meest ideale zaad mengsels die men kan toepassen. Andere vragen vergen meer tijd: is het beheer in mijn terrein nu op orde en haal ik de gestelde doelen? Hiervoor moet er ter plaatse goed worden geïnventariseerd en een rapport wor den opgemaakt. Zo zijn in 2018 voor de Gemeente Goes twee terreinen op flora en fauna onderzocht en voor Rijkswaterstaat een compensatie- gebied bij Perkpolder. Alle buitendijkse nestheuvels die voor kust bewonende bijen zijn aangelegd, zijn weer geïn- Grootoorvleermuis. Fotograaf: Lucien Calle ventariseerd. Voor RWS zijn elf terreinen op bijen onderzocht en is een uitge breide rapportage opgemaakt. Van andere aard was de opdracht om te helpen bij het lokaliseren van nesten van de Aziatische hoornaar, met het doel om deze te kunnen bestrijden. Hier was SLZ met vrijwilligers op pad om hoornaars uit te peilen en werd er samengewerkt met lokale imkers. Veel vragen kwamen er over het nieuwe sinusmaaibeheer, waarvoor cursussen werden gegeven. Invasieve exoten vergden de nodige aandacht. SLZ nam deel aan overleg over exoten met het Waterschap en andere terrein beheerders. Aanleg biotoop rugstreeppad Terneuzen. Fotograaf: Lucien Calle Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 11