Bacterievuur in meidoorn. 'Daar moeten we later voor terugkomen met groter materiaal of de eigenaar ver wijdert het zelf'. Alle besmette locaties worden in een gps gezet. 'Zo kunnen we goed in de gaten houden wat het ver loop is en hoe de ziekte zich verhoudt'. Koffie Na een uurtje even tijd voor koffie. Al leunend tegen een hekje of liggend in het gras genieten ze van het mooie, typisch Zeeuwse landschap. Door hün inzet worden deze meidoornhagen toch maar mooi bespaard. En behouden ze hun hoge landschappelijke- en natuur waarde. 'Het is nu al zéker 20 graden hoor', zegt Johan. 'Perfect weer voor de ziekte om zich te verspreiden'. Daarom controleren zij, vanaf half mei tot eind september, enkele keren de vatbare struiken op de ziekte waardoor de kans op verspreiding al flink is afgenomen. Hulp Het is mooi werk: lekker in de buiten lucht, in beweging, samen met de SLZ-er Kees verwijdert de bacterievuurinfectie. anderen, genieten van het landschap, gezellig en gezond. Én nuttig, niet te vergeten! Na wat gerust te hebben, gaan ze weer verder met de controle. Johan controleert altijd op Walcheren, maar ook in Zuid-Beveland en Zeeuws- Vlaanderen worden bacterievuur- controles gedaan. Hier gaan SLZ- collega's Kees en Wim met vrijwilligers op pad. 'In al deze regio's kunnen we nog wel wat hulp gebruiken, zegt Johan. Mensen die interesse hebben, zijn van harte welkom. Voor Walcheren is het wel noodzakelijk dat men een rijbewijs heeft. Heeft u interesse om als vrijwilliger te helpen? Stuur dan een mailtje naar Johan, Kees of Wim via info@landschapsbeheerzeeland.nl. Heeft u zelf meidoornhagen en wilt u deze door ons laten controleren? Neem dan een abonnement. Kijk op onze website voor de voor waarden. Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 29