Kort nieuws Werkgroep ZAamslagse GRAven Spreken(ZAGRAS) geeft komende zomer weer rondleidingen op de algemene begraafplaats aan de Veerstraat te Zaamslag. Deelname is gratis en voor meer informatie kunt u bellen met 0115 431239. Excursies begraafplaats Zaamslag AVG Begin 2018 is er begonnen met de invoering van deze privacywet binnen onze veelzijdige organisatie. We zijn nu al een heel eind en hopen eind 2019 alle onderdelen te hebben uitgewerkt. Zo hebben we bijvoorbeeld aan onze vrijwilligers gevraagd of we foto's mogen maken en gebruiken waarop ze te zien zijn. Velen hebben hierop gerea geerd, maar lang niet iedereen. Mocht je vragen of bezwaar hebben over hoe we omgaan met je persoonlijke gegevens dan horen we het graag via info@land- schapsbeheerzeeland.nl Hoogstamfruitdagen Ook dit jaar organiseren we weer een hoogstamfruitdag waarbij eigenaren o.a. hun overtollige oogst aan appels en peren kunnen laten persen tot eigen sap. Op zaterdag 5 oktober zullen we in de buurt van Hoek een dag organiseren met o.a. excursies en met de determi natiedeskundigen van de oude fruit- rassen. Ook op vrijdag 13 september kun je je fruit laten persen bij camping Oranjezon te Vrouwenpolder. Het aan melden kan alleen via het bedrijf dat de persing uitvoert. Meer informatie kunt u vinden op onze website. Donatie Rotary Op 17 mei hebben we 1.500,- ontvan gen van de Rotary Goes-Reimerswaal als bijdrage voor het realiseren van diverse biodiversiteitsmaatregelen via het project "Meer natuur voor pittig fruit". Op deze dag hebben we met de basisschoolkinderen uit Kloetinge een 20-tal bijenhotels opgehangen in de kersenboomgaard van de familie van Overloop te Kattendijke. De leerlingen kregen tevens een rondleiding door de boomgaard. Wandelnetwerk Tholen Eind 2019 hopen we fase 2 van wandel netwerk Tholen af te ronden en binnen kort starten we met het plaatsen van de bewegwijzeringspaaltjes en bordjes. Gelukkig helpen hier vele vrijwilligers (bewoners) van Tholen ons bij de aan leg, controle en beheer. Meer hierover in onze winter editie. Afscheid Robert Wielemaker Robert is per 1 juli 2019 niet meer in dienst bij SLZ. Hij was 17 jaar werkzaam bij ons en gaat na de zomer aan de slag bij het Zeeuws Museum. Hij heeft zich voornamelijk ingezet voor de Natuur werkdag, diverse cursussen, kleine bosjes en natuurlijk onze redactie. 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 34