Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor Noordgouwe zet zijn beste beentje voor Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Degenen die nog wel versterking kunnen gebruiken hebben een vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl. In deze rubriek stelt telkens een van die vrijwilligersgroepen zich voor. Door: Ton Steehouder, Dorpsraad Noordgouwe Eindelijk, na twee jaar kunnen de vrij willigers en anderen aan de slag in de geplande fruitboomgaard aan de Pauwstraat. Er is veel voorwerk gedaan door Linda van het Klooster (Dorpsraad), Sylvia Tuinder (SLZ) en Peter Bodbijl en Cocky de Wilde (Gemeente Schouwen- Duiveland). Er is nu een groep van ongeveer twintig vrijwilligers die de handen uit de mouwen steken. Een groot deel van hen heeft de SLZ-cursus 'hoog- stamfruit snoeien' vorig jaar al gevolgd. Om het terrein op orde brengen te krijgen moesten we egaliseren, een paddenpoel graven en een hekwerk vernieuwen. Dit alles is uitgevoerd door de gemeente Schouwen-Duiveland. Op de Bijenwerk dag en NLDoet hebben tien vrijwilligers de takkenrillen gemaakt en hebben we wilde planten en bloemen ingezaaid. Op dergelijke werkdagen is er altijd tijd voor een praatje en een kopje koffie in het gezellige dorpshuis. Helaas konden we de oude Zeeuwse hoogstamfruitbomen niet meer planten omdat het te laat in het seizoen was, maar in het najaar komt de herkansing. De vrijwilligers die met de tijd de hoog- stamfruitbomen gaan snoeien zijn hiervoor op cursus geweest bij SLZ. Later worden er nog eens 3 oude fruit- rassen geplant op het veldje achter het dorpshuis. Ook worden er bijenhotels, bijenheuvels en nestkasten geplaatst om het zo natuurvriendelijk mogelijk te maken voor de bijen, de vlinders, vogels en andere dieren.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 35