CapsNobel J Accountants Belastingadviseurs Via het project de bijenlinie, Nederland Zoemt, NLDoet, de bijenwerkdag, het bijentelweekend en ieder dorp zijn boomgaard zijn meerdere bewoners- groepen actief aan de slag gegaan om samen een boomgaard of waardevolle bijenplek aan te leggen. Goed voor de biodiversiteit en goed voor de sociale cohesie. Samen met De Zeeuwse Natuur gaven we een cursus voor wilde bijen aan bewoners uit alle Zeeuwse gemeenten. Daarin was ook een onderdeel 'participatie in jouw wijk in jouw gemeente' om te komen tot een bijvriendelijke gemeente. Het afgelopen jaar zijn er op die manier in 9 gemeenten initiatieven van bewoners voor de wilde bij opgezet. Er zijn 10 bijenplekken aangelegd, waarbij bewoners en schoolkinderen op 9 schoolpleinen een bijenhotel voor de wilde bijen hebben geplaatst. 8 gemeenten hebben deelgenomen aan de cursus bijvriendelijk beheer, waarin ook aandacht is voor het parti ciperen van bewoners. Niet zelden speelt de gemeente bij bewonersparticipatie ook een actieve rol. Afgelopen jaar is ook gebleken dat het actief met bewoners samen bezig gaan bijvoorbeeld bij de aanleg van een dorpsboomgaard of een bijenplek, de sociale cohesie bevordert. Op diverse locaties hebben we 200 schoolkinderen betrokken als het ging om de inrichting van een bijensnoep- tuin of de plaatsing van een bijenhotel. Tientallen bewoners kregen educatie via excursies door de streekeigen omgeving te ontdekken en meer te leren van cultuurhistorie en soorten die er voorkomen. Grenadierweg 15 4338 PG Middelburg Tel. 0118-629353 E-mail verkoop@meizon.nl Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 7