Wandelen in Zeeland In Zeeland ligt nu 2560 kilometer aan wandelroutes. Hiervan gaat 659 km over onverhard terrein, gescheiden van ander verkeer, waarvan 157 km over 'boerenland' waarvoor 235 boeren landcontracten zijn afgesloten met de eigenaren/gebruikers en beheerders zoals waterschap, Staatsbosbeheer, gemeenten etc. Wandelroutes herzien Nu er bijna een gebiedsdekkend wan delnetwerk ligt in Zeeland, is het zaak om deze goed te onderhouden. 'Beheer en Onderhoud' is er op gericht om langdurig een kwalitatief hoog waardig netwerk te kunnen realiseren. SLZ houdt zich bezig met het voeren van contractbeheer, inclusief toezicht op het onderhoud van de paden, bebording, voorzieningen en land schapselementen. Contracten hebben een looptijd van 7 jaar en worden dan herzien. Belangrijk onderdeel is hierbij het opbouwen en in stand houden van een vrijwilligersnetwerk, het onder houden van deze contacten en ook met de grondeigenaren. Verder zorgen we voor de concrete uitvoering van het onderhoud aan de paden en voorzie ningen. Alle gegevens wordt ingevoerd in een Geografisch Informatie Systeem. De kwaliteit wordt tijdens een herzie ningsronde (om de 7 jaar) onder de loep genomen. Voortschrijdend inzicht, veranderingen in de infrastructuur of landschap, beleving van de bewoners of terreineigenaren kan doen besluiten om gedeeltes van de route aan te passen. Hierdoor wordt de kwaliteit van het wandelnetwerk gewaarborgd. In 2018 zijn de netwerken Walcheren, Noord-Beveland en West Zeeuws- Vlaanderen herzien. Deze routes zijn opnieuw bekeken en met alle eigena ren is er contact geweest over verlen ging van het contract voor een nieuwe periode van zeven jaar. 99 boerenland contracten zijn verlengd bij deze her ziening en zijn de wandelroutes aange past. Veel bewegwijzeringsbordjes moesten vervangen worden omdat ze verkleurd of beschadigd waren. Deze netwerken zijn nu weer voor de komende zeven jaar spic en span voor de wandelende burger en toerist! Diverse panelen moesten worden aangepast. Op de foto plakken de vrijwilligers het nieuwe 'bord' op het paneel. Foto: SLZ Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 9