pijltje van het wandelnetwerk. Vlak voor het brugje staat watermunt, kleverige ogentroost, lisdodde en gele heelblaadjes. Geen vogels te zien ofte horen. Zou de karekiet al terug naar Afrika zijn? Het pad loopt naar links, langs een afrastering met erachter platanen. De bessen van de mei doorn en de Gelderse roos beginnen al oranje/rood te kleuren. Even later komen we in een stil laantje met hoge populieren langs een watergang, die dichtgegroeid is met riet en koninginnenkruid. Aan de zuid kant wordt het geheel begrensd door knot wilgen, die al erg hoog zijn opgeschoten. Rechts groeit zwarte els. Het hele pad lang is het een lust voor het oog, want de lever kleurige bloemen zitten vol met zwart/wit/ rode Atalanta's en de wat blekere distelvlin ders. Op het niet beschaduwde en drogere gedeelte worden we verrast door de aan wezigheid van de tere lila-kleurige duizend- guldenkruid en de gele bitterling, die hier mooi open staat. Planten, die je eerder in een duinvallei verwacht. De meeste zijn al verdroogd. Op het eind van het pad steken we weer een brug over, waar een eenzame, van oor sprong Friese, visser zijn geluk beproeft. Het gaat vanaf kp 32 verder over de weg, met als enig extraatje nog een afslag naar de uitkijktoren. Op het met rode ogen troost bezaaide pad worden we eerst nog verrast door een haas, die meteen rechts omkeer maakt en later door de fazant, die me de stuipen op het lijf jaagt, als hij met veel lawaai voor mijn voeten weg vliegt. Genietend van het prachtige uitzicht vanaf de uitkijktoren, eten we onze lunch en zien we twee grote zilverreigers en een blauwe reiger. Het getjilp boven ons hoofd komt van de boerenzwaluwen, die waarschijnlijk nestelen bij het melkveebedrijf aan de Reigersbossestraat. Een hobbyfotograaf vertelt over zijn opnamen van o.a. konin- ginnenpages. Als ik de trap afloop zie ik er een. Hij roept me terug om me te attende ren op een ree, dat juist boven de begroei ing van het veld uitkijkt. Verder naar kp 31, het begin van de Nieuwe Zeedijk. Voor alle veiligheid gaan we op de kruin van de dijk lopen onder de populieren, want op de weg rijden behalve veel fietsers ook hele motorclubs, met het nodige lawaai. Vanaf de dijk hebben we in ieder geval ruim zicht op het gebied, dat geel gekleurd wordt door het vele Jacobs kruiskruid. Vóór kp 93 wandelen we door het buurtschap Sasdijk, de voormalige batterij Luntershoek. Hier lag voorheen de sluis, die toegang gaf tot de haven van Hulst, maar door verzanding buiten gebruik werd gesteld in 1821We vervolgen de route over de Klein Cambron- dijk, waarvan de naam herinnert aan de Cisterciënzermonniken van Cambron, die hier in de Middeleeuwen het gebied ingepolderd hebben. Jammer genoeg zijn de populieren hier gekapt zodat er weinig beschutting is. De Schotse Hooglanders op het Eiland hebben op een enkele boom na helemaal geen schaduw en zoeken al loeiend met hun kalveren verkoeling in het water. Onder de bomen bij de Vijfhoek rusten we even en drinken wat, want de mini- camping die op de kaart staat, heeft zijn terras, tot onze teleurstelling, opgeheven. Dan maarzo snel mogelijk over de Havikdijk, met schaduw, naar kp 19 en rechtsaf de Achtste Verkorting waar we, in de geur van agrarische sproeimiddelen, de parkeerplaats te bereiken. Gelopen route: kp 18-> 32-> 31 -> 93-> 19-> 18 Totale lengte: 9,9 km Parkeren: aan de Achtste Verkorting. Advies: - Niet in het weekend lopen van wege drukte op de weg. - Zorg voor voldoende drinken en proviand. - Wandeling (met extra gedeelte over het Eiland) is te down loaden vanaf de website: www.routeyou.com: Grooteilandwandeling Hulst-Luntershoek 11,3 km Wilde planten natuurgebied Groot Eiland. 20 Schotse Hooglanders op Groot Eiland. Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 12