Wé Kort nieuws (vervolg) Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor De hoogstamsnoeigroep van SLZ k 1 Erfgoeddag Op zaterdag 5 oktober organiseren wij de 'Erfgoeddag" in Terneuzen waar naast het persen van hoogstamfruit (vooraf aanmelden) meerdere activiteiten zijn voor ieder die het landschap een warm hart toedraagt. Ook onze determinatie deskundigen van de oude fruitrassen zijn aanwezig. Heeft u fruit waarvan u niet weet welk ras het is? Neem dan minimaal vier stuks fruit mee en zij proberen om de naam van de hoogstamfruitboom te achter halen. Kijk op onze website voor meer informatie. Oude begraafplaats Vrouwenpolder De voormalige begraafplaats aan de Noorddijk te Vrouwenpolder is weer helemaal spik en span! De historische graven die zich nog bevinden op deze begraafplaats waren er niet goed aan toe en dreigden verloren te gaan. Ook was veel overwoekerd met groen. Samen met veel vrijwilligers, bedrijven, gemeente en anderen hebben we deze begraafplaats opgeknapt. Er is gesnoeid en gemaaid, maar ook de nog aanwezi ge graven zijn gerestaureerd. Dit alles in samenwerking met de gemeente Veere en het Waterschap, die eigenaar zijn van het terrein. SLZ is initiator, coördinator en facilitator in dit project. Financiering is gedaan door de gemeente, maar ook door de Frits Lensvelt Stichting. Dhr. Frits Lensvelt ligt hier begraven en ook zijn steen is helemaal gerestaureerd door vrijwilligers en restaurateur Riaan Rijken. Het is een waardevolle historische locatie die niet vergeten mag worden. Gelukkig hebben de vele vrijwilligers ontzettend veel tijd en enthousiasme erin gestoken. Én nog doen in de vorm van beheer en onderhoud. Aan allen die hieraan hebben bijgedragen en mee gewerkt: hartelijk dank! Alle edities Opwww.tijdschriftenbankzeeland.nl staan de voorgaande edities van ons kwartaalblad van de laatste 10 jaar; ook de oudere nummers worden binnenkort op deze site opgenomen. Jaarverslag Ons jaarverslag 2018 en jaarrekening 2018 zijn te vinden op onze website www.landschapsbeheerzeeland.nl De sfeer in de dinsdag groep is prima. Wij zijn met maximaal 10 mensen actief bezig. Merendeel mannen en twee vrouwen van senioren leeftijd (waar ondereen "takkenwijf"; onze blijmoedige verzamelaar van takken). Veelal gepensi oneerd, maar ook enigen actief wegens uitval op hun dagelijkse werk of anderen actief naast hun werk. Elke week wordt gesnoeid op een ander adres, wat zijn charme heeft in de variatie. Er wordt gewerkt met de handgereed schappen snoeimes en handzaag, dat je in een riem bij je draagt. De handzaag wordt gebruikt voor wat stevige takken. Verder een takkenschaar, die lekker werkt bij het knippen van wat dikkere twijgen. Ook zijn er zagen in gebruik, die op uit- rekbare stokken worden gezet voorzaag werk hoger in de boom of waar je met de ladder niet goed bij kunt. En uiteraard een ladder, die voor je eigen veiligheid goed staat in de richting van het centrum van de boom. Plus een uitrekbare snoei- schaar, maar dat kan na enige tijd een wat stijve nek opleveren van het kijken naar takken hoger in de boom, die voor snoei in aanmerking komen. Ook wordt gewerkt met een positioneringssysteem voorin hogere bomen uit het oogpunt van veilig werken. We kunnen nog wel wat hulp gebruiken, dus als iemand hier zin en tijd voor heeft, neem contact op met Pieter lZoets van SLZ (0113-23 09 36 of pieter@!andschaps beheerzeeland.nl) 32 Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Degenen die nog wel versterking kunnen gebruiken hebben een vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl. In deze rubriek stelt telkens een van die vrijwilligersgroeper zich voor. Door: Marius Leendertse

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 18