- ,:f In de winter van 2013 verhuisden we naar Kattendijke. De mooi aangelegde tuin stond vol met fruitbomen die hier en daar wel een snoeibeurt konden gebruiken. Het stukje bos liet weinig licht meer door. Tijdens een wandeling door de tuin met Iman Labruyère van SLZ werd al snel duidelijk dat de professionele kennis van de snoeiteams van SLZ goed van pas zou komen. Het stukje bos, door Iman "Het Vogelbosje" gedoopt, zag er na de "winterbeurt" uit of er een bom op gevallen was. Inmiddels is het prachtig uitgegroeid met veel jong hout en tussen de bomen groeit nu een verscheidenheid aan soorten, zoals sleedoorn, rode kornoelje, veldes- doorn, hulst, etc. De vogels weten dit zeker te waarderen! Het snoeihout is gebruikt voor houtrillen. De brakke drinkput breekt het Vogelbosje in tweeën. Rond de drinkput zijn altijd aparte plantjes te ontdekken, zoals het kievitseitje. elzenhaag en het verzorgen van de bramen en de frambozen. Naast de streekeigen beplanting zijn er uitheemse soorten die het buiten gewoon goed doen op de Kattendijkse zilte grond. Nooit gedacht dat we de smakelijkste groene asperges uit eigen tuin zouden halen. Ook de twee vijgen bomen produceren -volgens kenners- heerlijke vijgen, en in de wijngaard komt een echte Kattendijkse wijn tot ontwikkeling. In de fruittuin staan zo'n zes verschillende soorten pruimen, een aantal walnoten, appels, peren en een mispel, pnder de pruimen ook een aantal mooie oude rassen waar onder de Dubbele Witte, Reine Claude, Reine Victoria, Opal, Czar, Washington en Kwetsen. De fruitbomen werden in fasen onder handen geno men door KeesTonkens en zijn team. De bomen groeiden met elke snoeibeurt weer mooier terug. Ook de hazelaars en de walnoten zien er weer optimaal uit. De opbrengst is enorm. Bovendien is het altijd een gezellige boel als de snoeiploeg langskomt om als een "witte tornado" langs het fruit te razen. Natuurlijk blijft er nog veel onderhoud over dat we zelf aanpakken, zoals het snoeien van de wilgen en de oude De siertuin is niet alleen erg mooi maar ooit speciaal ontworpen om het vlinders en bijen naar de zin te maken. Dat is goed gelukt! De forse bijenboom (Tetradium Daniellii) vormt het stralen de middelpunt. Half augustus is de kroon één grote zoemende bloeiende massa. Niet helemaal inheems, maar de bijen worden hier in elk geval goed bedeeld! N "V Door: Tonnis van derTuin?] Alle foto's: Tonnis van der Tuin 2 Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 3