Gemeente Veere een mooie officiële uitnodiging gemaakt en faciliteerden zij, samen met de Engelsen, de onthul lingsdag op 2 november 2019. ledereen was ervan overtuigd dat we het samen konden en er groeide bij dit bijzondere project in Dishoek weer een warme internationale band, zoals op één van de infobordjes ook wordt ver teld: John O'Forfar was toentertijd arts en had de 'artsen eed'afgelegd 'om alle mensen te helpen', makkelijk gezegd in vredestijd! Maar hij paste dit in de hevige strijd bij Dishoek ook toe door Duitse gewonden te helpen. Onthulling herdenkingsmonument Dishoek Door alle betrokkenen zijn er vele uren in gestoken maar wat was het een prachtig eindresultaat. Op zaterdag 2 november jl. vond de officiële onthulling plaats van het monument ter herdenking van de Slag om de Westerschelde, eind 1944. De burge meester van Veere stond naast de 90-jarige Engelse veteraan die emotio neel werd toen hij alle gevallen kame raden op het monument benoemd zag. Op deze dag brak zowaar de zon door na dagen regen. Er is ook een wandelroute aan gekoppeld, die bewegwijzerd is met knooppunten van het Wandelnetwerk Zeeland en onder weg informatie geeft over de situatie van toen. De dorpsraad, gemeente Veere, the 47 Royal Marine Commando Association, Prins Bernhard Cultuur fonds en SLZ hebben hierin samen gewerkt. Project met een ziel Het was een project met een ziel (met Middelburgse ouders heb ik van jongs af mee gekregen 'opdat we niet vergeten') en ik wil hierbij iedereen bedanken voor de fijne samenwerking. En voor iedereen die dit leest: kom een keer de themaroute wandelen bij Dishoek en genieten van het prachtige uitzicht en een eventueel hapje of drankje in vrijheid (start bij infobord op het plein ter hoogte van Dishoek 18, Koudekerke). Directeur SLZ Joan van der Velden maakt een foto van het informatiebord. Foto: Caroline Geluk Brug Krekengebiëd Veere. Alle foto's: Nico Baart Al voor de 5e keer is Nico voor ons op pad geweest om een mooie route van een gedeelte van ons 'Wandelnetwerk Zeeland' te beschrijven. In het kader van de Herdenking van de Slag om de Schelde en de opening van het Bevrijdingspad, heeft hij een wandeling gemaakt van het begin van de 8ste etappe vanuit Vrouwenpolder naar Veere. Gezellig centrum Ik parkeer in het centrum van Vrouwe polder. Startpunt, Knooppunt (Kp) 56 ligt aan het begin van de Dorpsdijk. Langs De Elzenhof, midden door het dorp passeer ik de Pelgrimskerk, her steld in 1622. De herdenkingssteen ervoor herinnert aan het huis waarin de Capitulatie van Walcheren op 8 november 1944 is getekend. Het is gezellig druk in het centrum vol horeca i- vanwege de herfstvakantie en de etensgeuren komen je van alle kanten tegemoet. Rechts vóórlangs het tank station gaat het naar beneden over het fietspad, linksaf (la) en meteen weer rechtsaf (ra) onder de N57 via een fiets- tunneltje richting Polredijk. We blijven het fietspad volgen, passeren de Noorddijk en vóór de bocht gaan we 20 Landschapsbeheer Zeeland Winter 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 12