luwte zwemmen wat meeuwen en jonge futen en tegen de kant staat een kleine zilverreiger te schuilen. Als we de bocht omgaan zie ik dat we een mooie zitbank gemist hebben! Ik hoor het klagende gekwaak van wilde eenden en even later zie ik tientallen paartjes zwem men in een kreek. Alle smienten vluchten naar het uiteinde van de plas, duidelijk niet gediend van bezoekers. Bij Kp 94 wordt gewaarschuwd voorzichtig de Polredijk over te steken. Wij komen uit bij een parkeerpleintje en draaien la een bosje in, langs een 'tiendsteen'. Dus eeuwen terug werd daar reeds 10% belasting geheven door de kerk. Krekengebied We lopen nu het krekengebied in, dat ont staan is door het bombardement voor de Inundatie van Walcheren op 11 oktober 1944. Pas een jaar later was het gat gedicht. De bossen, die er nu omheen staan zijn in de jaren'60 aangelegd en vormen een mooi wandelgebied, maar voor mij is het enigszins desoriënterend, want ik kijk liever de wijde ruimte in. Het lijkt nu alsof ik van mijn route afdwaal, maar uiteindelijk kom ik toch weer op de Polredijk uit, na een moderne brug met uitzicht over de kreek richting Gapinge. In een boom zitten aalscholvers zich te drogen. Bordje met info over het krekengebied Veere Omgezaagde essen Na Kp 15 worden we eerst aangenaam verrast door een kleurrijke akkerrand maar even later lijkt het wel of er een bom is gevallen. Het pad is bedekt met omgezaagde essen, gevallen in de strijd van het waterschap tegen de essentaksterfte. Na verwoede pogingen er doorheen te komen zoeken we onze weg door het kreupelhout, over een akker en balancerend op een dikke boomstam over een sloot naar het einde. De enige sporen van betreding hier zijn de afdrukken van de hoeven van hertjes. Alvorens we, wederom, de Polredijk oversteken lezen we de info over het ontstaan van dit kreken gebied. Het Inundatiemonument laten we links liggen en gaan ra de zeedijk op. Donker gat met schietgaten We lopen boven langs zeilschool 'Het Veerse Gat'en volgen de bruine bordjes tot we recht voor Veere komen te staan, met de molen, het ravelijn en de oude stadsmuren. Na Kp 74 komen we boven op de stadsmuur terecht. Hoe nu verder? In een palissaden hokje vinden we het laatste bordje richting Kp 12dat wijst ons de weg naar een donker gat in de grond. We dalen de granieten trap af en lopen een lange donkere gang met schietgaten door die ons uiteindelijk binnen de stads wallen brengt, tegenover de Kaai met zijn prachtige huizen. Omdat het reeds over vieren is en de laatste buurtbus van de week richting Serooskerke rond 17.00u vertrekt is het zaak eerst de bushalte te vinden. Die staat aan het begin van De Kaai/ Mijnsherenstraat. Daar blijven we dan maar schuilen in het bushokje voor de miezerige regen. Landschapsbeheer Zeeland - Winter 2019 - Samenwerken aan ons cultuurlandschap 25

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 14