Vertrek Karin Mol Afscheid* Karin. Foto: Kees Tonkms NIEUW bestuurslid Overlijden Ton de Koning Wandelen in Zeeland op het bevrijdingspad Uitreiking Erftrofee 2019 Fcun,. Kodde neemt het schildjeutkv de Er MC OHtj/AHjjSt uit t tmtgedeputeerde Jo-Atmes de- Bat. Foto: Joan, vast der Velden Per 1 november jl. is onze collega Karin Mol met vervroegd pensioen gegaan. Ze heeft 20 jaar bij SLZ gewerkt en hield zich de afgelopen jaren voornamelijk bezig met kleine cultuurhistorische elementen, begraafplaatsen, ecologisch maaibeheer in de duinen, wandelnetwerk Walcheren en ervenabonnementen. Karin blijft als vrij williger betrokken bij enkele werkzaam heden van SLZ. Ria Geluk neemt eind dit jaar afscheid als bestuurslid van SLZ. Haar opvolger wordt Ada Overwater. Ada is vooral betrokken vanuit het aandachtsveld Cultuurhistorie. In de volgende editie wordt ze nader aan u voorgesteld! Op 8 november 2019 is onze oud-collega Ton de Koning overleden, hij was al enkele jaren ernstig ziek.Ton kwam op 59 jarige leeftijd in dienst bij SLZ en was in dienst tot zijn pensionering, hij heeft zich met name ingezet voor het vrijwilligerswerk. Hij ging mee als begeleider met het knotten door scholen op Zuid-Beveland en hielp mee met de bacterievuurcontrole op Walcheren en in Zuid Beveland. Daarnaast deed hij diverse administratieve werk zaamheden. Naast, en na afloop van zijn dienstverband deed hij ook veel vrijwilli gerswerk in het landschapsonderhoud. Zo was hij jarenlang de coördinator van de zaterdagknotgroep van de KNNV Beveland en regelde hij jaarlijks het snoeiwerk in de wijkboomgaard in 's Gravenpolder, een mooi voorbeeld voor ons latere project 'ieder dorp zijn boomgaard'. We herinneren Ton als een opgewekte, enthousiaste collega met veel humor en met hart voor de natuur en het landschap. Ton is 79 jaar oud geworden. Beleidsplan SLZ Het nieuwe beleidsplan SLZ 2020-2023 is terug te vinden op onze website: www.landschapsbeheerzeeland.nl 30 Op 26 oktober jl. heeft gedeputeerde Anita Pijpelink het eerste exemplaar van het wandelboekje'Wandelen in Zeeland op het bevrijdingspad, Slag om de Schelde'in ontvangst genomen uit handen van een van de vrijwilligers:Theo Klanke als initiatief nemer van het pad en het boekje. Het boekje is verkrijgbaar bij SLZ en bij meerdere verkooppunten, waaronder het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp en het Polderhuis in Westkapelle. Kijk op onze website bij Brochures voor meer informatie en om te bestellen. Vrijdag 22 november jl. kreeg de familie Kodde op hun boer derij Oranjepolder in Arnemuiden, de Zeeuwse Erftrofee over handigd. Het is echt een voorbeelderf, waar een agrarische bedrijfsvoering hand in hand gaat met cultuurhistorie en biodiversiteit. De boeren schuur, gebouwd in 1924 en rijksmonument, is nog altijd in gebruik. De Zeeuwse Erftrofee wordt jaarlijks uitgereikt namens de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie, Stichting Landschaps beheer Zeeland en Boerderijenstichting Zeeland. Om de beurt nemen zij het voortouw. Dit jaar is het de ZLTO-jury die een keuze heeft gemaakt voor de winnende Erftrofee van 2019. Landschapsbeheer Zeeland Wnter 2019 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 17