SLZ Onderhoudsploeg hoogstamboomgaarden Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor Op de Joodse Begraafplaats in Middelburg restaureert cultuurhistorie vrijwilligster Ida Doorenweerd, met veel geduld en met vaste hand, een marmeren plaat. Hierop staat het gebed dat wordt gelezen voordat de doden naar het graf worden gedragen. Onder het gebed staat het'Kaddish', dat bij het graf wordt gezegd. Foto: Karin Mol 32 Door: Foort Minnaard, vrijwilliger Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Degenen die neg wel versterking kunnen gebruiken hebben een vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl. In deze rubriek stelt telkens een van die vrijwilligersgroepen zich voor. Een paar feiten hebben geleid tot het ontstaan van onze groep: In hoogstamboomgaarden is naast snoeien van de bomen allerlei ander onderhoud nodig. De snoeiploegen steken veel tijd in overig onderhoud naast het snoeien. Een beperkt aantal vrijwilligers vindt het leuk om hoogstamfruitbomen te snoeien. Andere vrijwilligers kunnen het overige onderhoud doen in andere groepen. We zijn in het voorjaar van 2018 voor zichtig van start gegaan metzo'n andere groep. Tot nu toe werken we een aantal doordeweekse dagen in voor- en najaar. Er zijn nu acht deelnemers. De meesten zijn in zomer en winter actief in andere vrijwilligersgroepen. We hebben al in zes verschillende boomgaarden in de omgeving van Goes gewerkt. Onze werk zaamheden bestaan tot nu toe uit: stamopschot verwijderen; boomspiegels spitten; te strakke en/of overbodige boombanden verwijderen; palen en gaas controleren, opruimen of herplaatsen; bomen planten en fruit verzamelen voor de rassenherkenningsdag. In de praktijk is gebleken dat de verdeling tussen snoeien en overig onderhoud inderdaad handig is. We willen daarom zeker doorgaan met dit werk en er is zeker nog plaats voor andere geïnteres seerden om bij de groep aan te sluiten. Heb je interesse laat het SLZ dan weten!

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 18