Gouden Jirizaag Door Thomas Collette, bestuurslid SLZ (aandachtsgebied vrijwilligers/bewonersparticipatie) leder jaar wordt de Gouden Jirizaag als blijk van waardering uitgereikt aan een vrijwilliger van Stichting Landschaps beheer Zeeland. Dit jaar is de Gouden Jirizaag uitgereikt aan Adrie Dijkhuizen. Ereprijs Vrijwilligers zijn uitermate belangrijk voor de activiteiten die SLZ jaarlijks uitvoert. Het is daarom leuk om eens per jaar het vrijwilligerswerk in het landschap eens extra in het zonnetje te zetten. Als bestuurslid vanuit de vrijwilligers, zie ik deze ereprijs als het symbool voor de waardering van de bijdragen van alle vrijwilligers en vrijwilligersgroepen. Procedure De kandidaten voor de prijs worden voor gedragen vanuit de vrijwilligersgroepen zelf. De werkorganisatie maakt hieruit een selectie en legt die voor aan een onafhan kelijke jury. Hierin zitten naast mijzelf, de winnaar van vorig jaar, Wim Roose, en de beleidsmedewerker van de Provincie Zeeland, Monica Schra- Anthonisse, die contactpersoon is van SLZ. Vervolgens komt de jury bijeen om de daadwerkelijke winnaar te selecteren. Hierbij worden de kandidaten getoetst aan de volgende criteria: de inzetbaarheid, het aantal jaren dat men actief is binnen het werkveld, of men een voorbeeldrol vervult, welke specifieke kwaliteiten men heeft en of de kandidaat al eerder een keer genomineerd is. Maar waaróm is Adrie nu dit jaar de winnaar? Adrie scoorde bij alle criteria hoog. Hij sinds 2015 actiefin de doordeweekse groepen op maandag, woensdag en donderdag en vooral heel handig met machines. Al snel was hij ploegleider van de maandaggroep. Mensen van de instelling 'Zeeuwse Gronden'werken ook regelmatig mee en zij hebben ervaren dat het erg prettig is om met Adrie samen te werken. Dat geldt overigens ook voor medewerkers van SLZ en de medewerkers van de andere groepen waarin hij actief is. Om te illustreren wat zijn betrokkenheid bij het werk is bleek uit het feit dat toen hij zijn enkel had gebroken hij nog steeds de werkplanning verzorgde. Samengevat een zeer terechte winnaar! Uitreiking prijs De uitreiking van de prijs vond plaats tijdens een werkdag in het Oranjebos op maandag 30 september 2019. Hij was volkomen verrast, maar ook zichtbaar geroerd toen hij de zaag door zijn zoon en dochter uitgereikt kreeg. Ter afsluiting zijn we met het hele gezelschap nog gezellig wezen lunchen in Hofstede Elzenoord te Vrouwenpolder. 4 Landschapsbeheer Zeeland - Winter 2019 - Samenwerken aan ons cultuurlandschap S

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 4