Naomi Oostinga Op 1 oktober is Naomi gestart als project medewerker bij SLZ. Eind september heeft ze haar handtekening gezet op het diplo ma van de opleiding Bos- en natuurbeheer aan de hogeschool Van Hall Larenstein. Haar afstudeeronderzoek ging over de zeldzame Zomertortel in de Zak van Zuid- Beveland. Ze houdt zich bij SLZ onder andere bezig met het Kleine Bosjes project, het Meetnet Agrarisch Cultuurlandschap en het erven abonnement. Ook onderhoudt ze de web site en promoot ze SLZ via onze social media. In de winter van 2018 heeft Naomi stage gelopen bij SLZ. Ze kende ons dus al en wist daardoor hoe belangrijk het werk in natuur en landschap is. Aan alleen natuur gebieden heb je niet genoeg, want ook daar gaat het aantal soorten hard achter uit. Juist de kleine stukjes natuur tussen de natuurgebieden kunnen het verschil maken. Door deze stukjes te versterken en te onderhouden, kunnen de soorten dit gebruiken als stapstenen. Naomi is geboren en getogen in Goes. Tegenwoordig woont ze in het centrum van Middelburg samen met haarvriend en haar twee katten. In haar vrije tijd tennist ze graag en rijdt ze op haar verzorgpaard. Naomi tijdens haar stage in een bosje in Kloosterzande. Foto: Rudie Geus 14 Sam Janse Sam zegde zijn tijdelijke job als vertaler op, om per 12 augustus bij SLZ te - komen werken. Hij heeft jarenlang in het buitenland gewoond, gestudeerd en gewerkt. Daardoor spreekt hij zijn talen en heeft hij veel culturen van dichtbij leren kennen. Hij studeerde geschiedenis en archeologie in Amsterdam, was toen een tijdje leraar in China en studeerde daarna wereld- erfgoed-management in Duitsland. Hij heeft gewerkt als Unesco-onder- zoeker in India, bij diverse NGO's in de cultuursector en als communicatie adviseur in het(bedrijfsleven. Toen er een kindje opkomst was, kozen Sam en zijn Japanse vrouw ervoor zich in Zeeland te vestigen. Met inmiddels twee kleine kinderen (3 en 1ziet zijn leven er anders uit en paste SLZ ook in dat plaatje. Want Sam had de wens terug te keren naar zijn oorspronkelijke interessegebied: het cultuurlandschap, een combinatie van natuur en cultuur. Daarvoor is hij bij SLZ natuurlijk aan het juiste adres! De veertigjarige projectmedewerker houdt zich bij ons bezig met alle cultuurhistorische projecten. De diversiteit aan projecten, geen hokjescultuur, veel eigen inbreng en de focus op Zeeland zijn redenen waarom hij voor SLZ koos. Sam Janse. Zijn vrije tijd brengt hij door in zijn moestuin, op de fiets of met een boek. Daarnaast buigt hij zich ook nog over zijn studie natuurmilieuwetenschap- pen die hij volgt aan de Open Universiteit. 15

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2019 | | pagina 9