Nico wandelt rond Sint Maartensdijk Deze winter geen sneeuw over het landschap maar een aangenaam zonnetje en 10°C. Als we aan de rand van 'Smerdiek" arriveren lijkt het bijna lente. We lopen van Knooppunt (Kp) 12 naar 13 door een steeds enger wordende steeg, die op het laatst maar schouderbreed is. Uit het donker komen we in het licht en de drukte van de markt. Met enige hulp van een lokale ondernemer vervolgen we de route via de Kaaistraat, waarna we uitkomen bij de Wal waar we Kp 14 zien staan. De Pluimpot De weg voert naar beneden over een asfaltpad langs het water. In de verte horen we het geklop van de grote bonte specht en even later bij een bosje de lach van de groene specht. We krijgen zelfs een ijsvogel te zien, die snel de beschutting van de oever opzoekt. We slaan bij het bosje la (linksaf), passeren een slagboom en gaan na een trapje ra (rechtsaf) een schelpenpad op langs het water van de Pluimpot, het voormalige havenkanaal waarlangs de beurtschippers in de 19de eeuw de haven van 'Smerdiek' konden bereiken. Vier jaar na de watersnood is dit kanaal afgesloten van de Oosterschelde met een dam. Op het water zwemmen en duiken wat kuifeenden en meerkoeten. Af en toe komen er kleine squadrons wilde eenden aangevlogen. Dat het nog niet gevroren heeft blijkt uit het nog helder groene gras en de bloeiende madeliefjes. Halverwege de plas voert een brug van Kp 42 naar 41 en kunnen we de hele Pluimpot overzien tot aan de Oosterschelde. Fluitenkruid De weg voert verder naar Kp 68 door het Galgenlaantje met hoge populie ren. In de bomen horen we het zagen de geluidje van de koolmees en het belletje van de pimpelmees, die al zin hebben om te paren. De warmte heeft zelfs de luie buizerds uit hun nest gelokt, die cirkelend op de thermiek hun ver reikende roep boven ons laten horen. Na het laantje en een eenzame den krijgen we meer zicht op eilandjes waar een paar tureluurtjes foerageren, een koppel zwanen ligt te luieren en een stel grauwe ganzen loom in het hoge gras ligt te genieten. Zicht op de Pluimpot. foto's: Nico Baart 20 eb.'* T Landschapsbeheer Zeeland Lente 2020 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 12