Nieuw in het bestuur: Ada Overwater Door Nettie Wilderom, SLZ We hadden de laatste 8 jaar Ria Geluk uit Nieuwerkerk als 'waakhond'cultuurhistorie in het SLZ-bestuur, maar haar termijn zit er nu op. Gelukkig vond Ria zelf tijdig een waardige opvolger en is per 1 januari 2020 Ada Overwater uit Zonnemaire bestuurslid geworden. Na afloop van de eerste bestuursvergadering van 2020 kan ik haar even interviewen. Aandacht voor verhalen Allereerst ben ik benieuwd waarom ze ja heeft gezegd op Ria haar vraag. 'Ik ben sinds kort gepensioneerd" zegt Ada. 'Maar ik wil graag actief blijven en maat schappelijk betrokken. Dus toen ik door Ria gevraagd werd dacht ik dat deze bestuursfunctie wel iets voor mij kon zijn. Ik heb veel belangstelling voor landschap, hoe het komt dat het nu is zoals het is. Kortom, welke verhalen er achter zitten. Het is belangrijk die verhalen onder de aandacht te brengen en zichtbaar maken voor bewoners en bezoekers. Zo wek je de interesse van mensen en wordt het duidelijk dat het behoud van die typische kenmerken van het landschap en de cultuurhistorische elementen daarin belangrijk zijn." Functies Ada heeft lange tijd gewoond in de omge ving van Dordrecht en is in 2004 verhuisd naar Zonnemaire. 'Maar ik kwam altijd al vaak in Zeeland, want mijn grootouders van moederskant komen hiervandaan, dus gingen we geregeld op familiebezoek en ook op vakantie in Zeeland. Verder ging ik wel eens met mijn moeder mee als die weer voor haar genealogisch onderzoek naar het archief in Middelburg ging." Ada heeft verschillende functies gehad gedurende haar leven. Ze werkte als projectleider bij Het Klaverblad en in het voortgezet onderwijs. Ze heeft in de gemeenteraad gezeten, wat voor haar de reden was om een opleiding bestuurs- Ada Overwater Foto: Nettie Wilderom 26 kunde te gaan doen. Vanaf 2009 werk te ze bij de gemeente Goedereede en na de fusie van de gemeentes op Goeree-Overflakkee in 2013 voor de nieuw gevormde gemeente als beleidsadviseur cultuur en erfgoed. Visie Ada heeft bepaald geen last van 'de val in een zwart gat'na haar pensionering! Ze is beeldhouwer en exposeert regel matig. De eerstvolgende expositie is tijdens Kunstkijk, een meerdaags kunstevenement op Goeree- Overflakkee, in het hemelvaart- weekend. Ze doet de studie Cultuur wetenschappen aan de Open Universiteit en ze maakt met een groepje inwoners van Zonnemaire een visie voor de toekomst van het dorp. 'We hebben een dialoogavond georga niseerd en naar aan leiding van die bij eenkomst wordt een enquête opgesteld die onder de dorps bewoners wordt ver spreid" vertelt ze. 'We hopen op een goede respons zodat we echt de stem van de dorpsbewoners in die visie kunnen laten klinken." Muraltmuurtjes En dan nu dus ook bestuurslid bij SLZ. Hierover zegt ze: 'Ik zoek nog naar mijn rol en laat me graag informeren! Wel zie ik bijvoorbeeld op Schouwen- Duiveland nog kansen om erfgoed te verbeteren zoals het funerair erfgoed en het weinig meer aanwezige ensemble bij een oprijlaan naar een boerderij of buitenplaats. Ook de muraltmuurtjes zijn erfgoed waar de nodige aandacht naar uit moet gaan. Naast de uitvoering is het ook belang rijk dat de verhalen worden verteld. Als je die geschiedenis kent dan weet je ook waar je thuis bent." www.adaoverwater.nl Foto: Ada Overwater Landschapsbeheer Zeeland lente 2020 Samenwerken aan ons cultuurlandschap

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 15