I Vissen in Zeeland I'oorkont boek Vissen, in, Zeeland, Mummies weghalen voor de bloei Moliniaurucktrot op, appel. Foto: LuclënCalle, Mmen werken Foto: Loeien, Calle, Bezoek een Zeeuws erf Nieuwe folder SLZ Nationale Bijentelling In de reeks van de'Fauna Zeelandica'is nu de uitgave 'Vissen in Zeeland'verschenen. In dit boek staan alle 177 ooit in Zeeland waargenomen vissen uitgebreid beschre ven en het boek is geïllustreerd met prach tige foto's. Van alle vissen zijn ook versprei dingskaartjes opgenomen van vóór 2000 en van vanaf 2000. Het boek geeft een mooi inzicht van de diversiteit van vissen in Zeeland en hoopt een bijdrage te leveren aan de kennis en betere bescherming van de visfauna in Zeeland. Deze editie wordt uitgegeven door Het Zeeuwse Landschap en is daar ook verkrijgbaar. U heeft het vast wel eens gezien: verschrompelde vruchten in de boom. Vooral in de kale bomen vallen ze goed op. Deze mummies zijn restanten van door Monilia fructigena aangetaste vruchten. Het is een schimmel die er voor zorgt dat een vrucht niet afvalt, maar uitdroogt en zo een goede verblijfplaats blijft voor de schimmel. In het vroege voorjaar kun je het beste alle mummies verwijderen om zo komend seizoen verspreiding van deze schimmelziekte op het fruit tegen te gaan. Doe dit vóór de bloei om te voorkomen dat de sporen al tijdens de bloei op de vrucht beginsels terecht komen. Alle fruitsoorten zijn gevoelig maar pruimen met name, omdat die aan de tak vaak dicht opeen hangen: al snel steken de vruchten elkaar aan. 30 In de loop van het jaar organiseren wij erfexcursies in Zeeuws- Vlaanderen en de Zak van Zuid- Beveland. Deze excursies in het kader van'Buitenlui Actief'zijn informeel en voor mensen in Zeeland, die actief bezig zijn met hun streekeigen erf, interesse hebben in de natuur en landschap op hun erf of die al met verschillende erfprojecten van SLZ hebben meegedaan. Per regio leggen we een iets ander accent, maar telkens is er aandacht voor erfgoed en biodiversiteit, ledereen is welkom. 'XL De nieuwe algemene folder over SLZ is uit. Deze folder geeft een goed beeld van de huidige activiteiten van SLZ en wat SLZ voor u kan betekenen. Heeft u interesse in deze folder vraag deze dan aan via de mail, via de website, of haal deze op bij het bezoekersadres van SLZ. Op 18 en 19 april vindt de Nationale Bijentelling plaats. Kom ook in actie voor de wilde bij en help de bij te beschermen. Meedoen is makkelijk, ook als je niet zoveel van bijen weet. Kijk op www.nationalebijentelling.nl Landschapsbeheer Zeeland Lente 2020 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 17