-1 - SLZ zet zich onder meer in voor het bevor deren van de beleving van het cultuur landschap door inwoners en bezoekers, bijvoorbeeld via het wandelnetwerk. Naast de bekende plekken als het strand en de historische kernen wordt hiermee ook het buitengebied beter toegankelijk gemaakt. Themaroutes Eind 2018 kwam SLZ onder de naam 'Streekeigen pad' met het idee voor thema routes die, binnen de structuur van het wandelnetwerk, bepaalde typische ken merken van een deelgebied uitlichten. De eerste drie routes, die respectievelijk de aspecten 'cultuur', 'natuur'en 'water'in de Zak van Zuid-Beveland verkennen, zijn inmiddels een feit. Het is de bedoeling om in volgende jaren Streekeigen paden te realiseren op meerdere locaties in Zeeland. Streekeigen karakter Uiteraard voeren de routes langs interes sante en markante punten die de meeste bezoekers niet snel zouden ontdekken. Het streekeigen karakter wordt nog versterkt door het feit dat er 'Ankers' in zijn opgenomen: plekken die verbonden zijn aan verhalen over landschappen, monumenten, voorwerpen en mensen uit het verleden die op de website ZeeuwseAnkers.nl te lezen zijn. Wandelaars kunnen deze verdiepende verhalen ter plekke of na de wandeling lezen door met het mobieltje QR-códes op bordjes langs de route te scannen. Gratis app Via de gratis landelijke app izi.TRAVEL kan de gewenste route worden gedownload en wordt de wandelaar onderweg voorzien van foto's en achtergrondinformatie (in geschreven en gesproken vorm) bij interessante landschapselementen, zoals kreek ruggen en bloemdijken. Zo wordt de wandeling een nog verrijkender ervaring. Voor yvandelaars die hun mobieltjes liever in de zak houden is er een informatiepaneel met kaart te vinden in het centrum van Kwaden- damme. Verder zijn de routes ook verkrijgbaar via de gemeente Borsele en de website van SLZ. Complete beleving De routes van het Streekeigen pad zijn ingebed in het bestaande, bewegwij- zerde wandelnetwerk en kunnen dus zowel in korte als langere wandelingen worden ingepast. Maar het themati sche karakter en de middellange afstand (gemiddeld 13 km) maakt ze ook geschikt voor dagjesmensen en weekendtoeristen. Daarom zijn er ook horecamogelijkheden en aanbieders van streekproducten langs de routes in opgenomen. Al met al een complete beleving van een bijzonder stukje Zeeland! ^Zeeland «.iK&i HF nc, 10 Dit project werd mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland. Provincie Brilietjesweel Nisse. Foto: Caroline Geluk Landschapsbeheer Zeeland Lenle 2020 Samenwerken aan ons cultuurlandschap II

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 7