Monumentale en bijzondere bomen in de gemeente Goes kennis met elkaar en heeft Rinus zijn voorkeuren uitgesproken, zodat duide lijk werd welk werk bij hem past. Na het intakegesprek keken wij welke ploegen geschikt zijn. Daarbij wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de woonplaats van de vrijwilliger. Vaak wordt ervoor gekozen om eerst eens rond te kijken bij verschillende ploegen. Bijna elke dag is er weer een andere ploeg actief, dus er is altijd wel werk. Na het rondsnuffelen werd al snel duidelijk wat bij Rinus past: de landschapsonderhoudsploeg op vrijdag. Werkkleding Zodra Rinus de keuze had gemaakt om definitief SLZ-vrijwilliger te worden kreeg hij persoonlijke beschermings middelen. Dit is belangrijk om veilig in het landschap te kunnen werken. Denk hierbij aan werkschoenen en een werkjas. Maar ook een veiligheidshelm (afhankelijk van het soort werk) hoort hierbij. Op het kantoor van SLZ worden deze middelen verstrekt, zodat Rinus veilig en goed voorbereid aan de slag kon. Waar werkt Rinus? Particulieren of overheden door heel Zeeland kunnen een beroep doen op SLZ voor het uitvoeren van 'groene klussen', dus waar Rinus aan de slag kan verschilt per week. Zo is het de ene week in Ovezande om 20 knotwilgen te knotten. Een andere week kan Rinus aan de slag bij het onderhoud in een bosje in Domburg. Monitoring Kamsalamander Foto: Sandra Dobbelaar Enthousiast geworden? Vaak vinden vrijwilligers ons via de website www.natuurwerkzeeland.nl. Dit is dé website voor vacatures voor groen vrijwilligerswerk. Ook werkt mond-tot-mond reclame uitstekend. Wil jij net als Rinus aan de slag als vrijwilliger van SLZ? Ben jij ook graag actief in de buitenlucht en nieuws gierig geworden? Neem gerust vrij blijvend contact met ons op. Tekst en foto's: Luciën Ca lie De gemeente Goes is wel een van de gemeenten in Zeeland met het groot ste aantal monumentale bomen. Indrukwekkend mooi zijn de wallen van Goes inclusief de Ravelijnen, die beplant zijn met talrijke schitterende bomen waaronder beuken, essen, zomereiken, populieren en vele andere. Maar ook andere plekken hebben veel moois te bieden. Zoals het Geertes- plein rond de kerk in Kloetinge, met imposante beuken en een vleugelnoot. En wat te denken van de begraafplaats aan het Geldeloozepad in de Goese Polder, met diverse monumentale beuken en paardenkastanjes. In het buitengebied zijn de vele grenslinden kenmerkende landschappelijke ver- 14 Landschapsbeheer Zeeland Lente 2020Samenwerken aan ons cultuurlandschap 15

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 9