Voldoende, onderlinge, afstand, Foto:Jokan Caüe, Groene vrijwilligers in Corona-tijd Natuurwerkzeeland.nl Afscheid collega's Van mini naar maxi bnquete SLZ abonnementen Het is een vreemde periode. Ben je eind februari nog volop bezig met het organiseren van vele vrijwilligers- activiteiten, eind maart liggen alle vrijwilligersgroepen stil. Gelukkig kunnen we nu langzaam het vrijwilligerswerk weer opstarten, maar dan wel met diverse beperkingen zoals bij het inzetten van onze bedrijfsauto's voor het vervoer. We hopen dan ook dat er snel een goedgekeurd werkprotocol komt voor groene vrijwilligers. Dit moet worden opgesteld door de branchevereniging en goedgekeurd door de rijksoverheid. In het groene vrijwilligerswerk is de 1,5 meter meestal niet het probleem, het probleem zit veel meer in de logistiek. Als we nu al terug kijken naar de afgelopen periode, komt een knelpunt al snel naar boven: hoe houd je contact met de vele vrijwilligers in zo een periode? Met de AVG is dit niet gemakkelijk. We zijn nu aan het kijken hoe we dit in de toekomst beter kunnen organiseren en willen daarbij ook kijken wat de wensen zijn van de vrijwilligers. Zoals zo velen hebben we de afgelopen periode nog extra ervaren hoe belangrijk een groene leefomgeving voor ons is. Daarom hopen we dat onze vrijwilligers, na een sabbatical, hun handen weer uit de mouwen willen steken voor het behoud van het cultuurlandschap van Zeeland. Op de website Natuurwerkzeeland.nl kun je vacatures vinden voor iedereen die zich als vrij williger in wil zetten voor natuur en landschap in Zeeland. Het gaat om allerlei soorten vrijwilligerswerk. Nieuw is de vacature voor het werven van een groepje vrijwilligers die fruit willen plukken en noten rapen in het seizoen, met het doel ze te verwerken tot sap en olie. Het gaat om hoog- stamfruit bij eigenaren die die het zelf niet plukken. Ook nieuw is de vacature voor vrijwilligers die mee willen helpen bij een fruitpersdag (tussen september en november 6 zaterdagen): helpen bij de aanvoer van het fruit, de logistiek, opvang van de eigenaren die aan komen rijden, het legen van de fruitkisten in de pers en willen zorgen voor afvoer van de pulp. 26 Na 20 jaar te hebben gewerkt bij SLZ heeft Arjan de Hulster besloten om met prepensioen te gaan. Arjan was een veelzijdige collega die bij SLZ ook diverse taken heeft gehad. Hij had een gedegen kennis van de landbouw en heeft dan ook een belangrijke rol gespeeld in het opzetten van agrarisch natuurbeheer; de laat ste jaren heeft hij met veel enthousiasme gewerkt aan het toegankelijk maken van het landschap van Zeeland door de aanleg van wandelpaden en het onderhoud hiervan. Nog een collega die SLZ na 20 jaar verlaat is Alex Wieland. Hij heeft een nieuwe uitdaging gevonden bij de Provincie Zeeland. Aanvankelijk werkte hij aan veel soortgerichte projecten mee en dan met name de uitvoering (o.a. aanleg van drinkputten), maar ook projec ten met de nadruk op processen en netwerken. Later verschoof het accent van zijn werk meer naar het Agrarisch natuurbeheer, waarbij hij nauw samenwerkte met de Agrarische natuur- verenigingen en de collectieven. KtfKWTU Een van de drie caddy's van SLZ wordt vervangen door een groter broertje: de maxi. Deze caddy is in de eerste plaats bedoeld voor medewerkers die er op uit moeten voor advies, overleg of werkinstructie. Indien nodig kan hij natuurlijk ook ingezet worden voor het uitvoerende werk. De extra grote laadruimte zal van pas komen voor vervoer van gereed schap en zal vooral voor langere spullen en steelgereedschap handig zijn. Na levering wordt de caddy eerst voorzien van ons logo en daarna is hij beschikbaar. Reserveren gaat zoals altijd via ons digitale planbord. Tijdens de zomermaanden kunnen abonne menthouders een vragenlijstje ontvangen. Dit betreft zowel bosjes-, erven- of hoogstam- fruit abonnementen. De bedoeling is dat we beter inzicht krijgen in wat u verwacht van een abonnement en wat wij bieden. Natuurlijk met het idee onze abonnementen te verbeteren en meer op maat te maken. De enquête zal gericht per mail worden gestuurd en is online in te vullen. Alvast hartelijk dank! Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2020 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 15