Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor goed te zien, want staat in een achter tuin, maar de kroon is tussen de huizen door wel zichtbaar. Bomenbeleid Het bomenbeleid van de gemeente Noord-Beveland is er op gericht om alles in stand te houden. Barry van den Berge, medewerker ontwikkeling en beheer groenvoorziening van de gemeente: "Daarbij is ervoor gekozen om het praktisch te houden en dat we zoveel als mogelijk overlast proberen te voorkomen ofte verhelpen. We heb ben een bomenlijst. Dit zijn niet zo zeer alle monumentale bomen, maar de bomen waarvoor je een 'kapvergun- ning' moet aanvragen. Gemeentelijke bomen ontbreken dus op deze lijst. Op erven in het buitengebied vallen eiken, iepen, essen, esdoorns, kastan jes, noten, platanen, hoogstamappels en treurwilgen met een stamomtrek groter dan 0,40 cm onder de kapveror- dening. Ook voor het vellen van knot- bomen moet altijd eerst een vergun ning worden aangevraagd. Leukigheidje is dat we bij het opstellen van de toekomstvisie voor Noord- Beveland in iedere kern een Toekomstboom' hebben geplant. Op de bordjes die er bij geplaatst zijn stond deze tekst: 'Eindeloos kent geen einder, de toekomst is van (n)u.' Toen men in 2017 vrijwilligers zocht voor het onderhoud van de tuin op buiten plaats Zeeduin ben ik daar een kijkje gaan nemen. En meteen positief resul taat! Sinds NLdoet 2017 werk ik samen met nog twee vrouwen en twee mannen elke donderdag in de moestuin: een stuk grond van 30x1 Om, door onszelf inge richt, in een gebied datd.m.v. houten schotten is afgeschermd tegen herten die hier veelvuldig voorkomen. In de loop van de tijd werd ons werk uitgebreid met een bestaande fruitkameren kas. Beide waren in gebruik, maar ook hier was extra onderhoud welkom. Op het terrein staat een houten, gepotdekselde schuur (met kerkuil),waar we ons gereedschap en zaaigoed bewaren. Behalve dat het een genoegen is om in de tuin te werkengenieten we volop van de schitterende omgevingEr is hier ook genoeg te zien: een elegant woonhuis uit de 19e eeuw, een grote variatie aan bomen, vijvers, waterlopen enzovoort. Kortom, een feest om hier vrijwilligers werk te mogen doen! Interesse in vrijwilligerswerk? Kijk op Natuurwerkzeeland.nl Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Op meerdere buitenplaatsen zijn vrijwilligers- groepjes actief. Wilt u meehelpenU kunt hiervoor terecht op de site www.natuurwerkzeeland.nl

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 18