Afscheid van collega's Ondertekening intentieverklaring Geopark Schelde Delta 20e editie Natuurwerkdag NA^TU UR WERKDAG f(t DELTA Onze collega Sylvia Tuinder heeft besloten om per 1 augustus te stoppen met werk bij SLZ, ze gaat aan de slag bij de Provincie Zeeland. Sylvia was ruim 10 jaar bij SLZ in dienst en was een veelzijdige collega die diverse taken bij SLZ heeft uitgevoerd. Zo was ze o.a. projectleider van de projecten aanleg Wandelnetwerk Walcheren, de natuur werkdag en POP3 project Landschapsparels en werkveldtrekker van "burgerparticipatie". Afgelopen jaren was ze medeorganisator van het wandelevent en had ze contact met veel vrijwilligers en bewonersgroepen in het kader van de projecten "ieder dorp zijn boomgaard" en bijenlinie. Na bijna 23 jaar, stopt collega Theo Aernoudts met zijn grootste hobby: werken bij Stichting Landschapsbeheer Zeeland en gaat hij genieten van zijn pensioen. Hij werkte veel in Zeeuws-Vlaanderen als regiomedewerker en voorzag vele erfeigenaren van advies of een inrichtingsplan. Theo was erg breed inzetbaar, door zijn kennis van alle aspecten van een streekeigen erf, het landschap, diverse soorten, de aanleg van elementen of het beheer daar van. Hij wist vooral veel van het herstel van cultuurhistorische elementen als bakkeetjes en varkenshokken. We zullen zijn enthousiaste bijdragen missen en wensen hem veel succes met het afronden van zijn project wagen schuur. 30 Met de ondertekening van de Intentieverklaring Geopark Schelde Delta op 15 juli is SLZ formeel aangesloten als partner in het internationale netwerk- en samenwerkingsverband Geopark Schelde Delta. Dit samenwerkingsverband streeft naar een officiële erkenning van het deltagebied van de Schelde als UNESCO Global Geopark in 2023, dat geldt als keurmerk voor de bijzondere geologi sche en landschappelijke kwaliteiten van een gebied. Meer informatie zie: www.scheldedelta.eu «luanum. wrtof r n vormgeven njin Keetb vcrnndr 'Climot (Provincie Zeeland). Foto: Sam Janse Links: Joan van der Velden (SLZ), rechts: Walter In november is het weer tijd voor de jaarlijkse Natuurwerkdag. Tijdens deze bijzondere editie springen vrijwilligers niet één maar drie dagen in de bres voor de natuur. Op 6 en 7 november kan je samen met de vrijwilligers van SLZ aan de slag. DELTA Energie helpt als groene partner graag mee aan de Natuurwerkdag. Voor al dit buitenwerk zijn naast veel handen namelijk ook geschikte materialen nodig. Niet alleen steken medewerkers van DELTA zelfde handen uit de mouwen, ook zorgen ze dat er genoeg gereedschap beschikbaar is. Aanmelden voor de Natuurwerkdag kan via de website www.natuurwerkdag.nl. Natuurwerkdag Stromenpad Middelburg. Foto: Lieneke Hubrechtsen Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2020 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 17