De steenuil in Zeeuws-Vlaanderen Er is nog geen systematisch onderzoek gedaan naar het effect van verlichting. Opvallend was al wel dat de voorzijde van de kerk van Clinge tijdens de eer ste uren van de nacht in het felle licht staat. Daar vliegen alle vleermuizen alleen in en uit langs de onverlichte achterzijde van de kerk. Conclusie en vervolg De Grijze grootoorvleermuis blijkt in onze streek, zoals eerder werd veron dersteld, echt zeldzaam. Ze is opnieuw niet buiten de al bekende kerken langs de grenskant aangetroffen. Verbetering van de situatie lijkt urgent. De kerk in Koewacht is de enige plek waar meer dere (vier) exemplaren zijn aangetrof fen. Dit eerste inventarisatiejaar is al een flinke slag gemaakt. Voor de komende jaren blijft er nog voldoende te onder zoeken. Nog niet alle kerken zijn bezocht en aan de jachtbiotopen kon nog maar weinig aandacht worden besteed. Ook het effect van verlichting moet nog in kaart gebracht worden. Nog twee jaar te gaan... Kraamkolonie van Gewone grootoor in torenspits. Foto: Laetitia Garaets Tekst en foto's: Sebastiaan Elie Sinds september tot half november liep de 26e jarige Sebastiaan Elie stage bij SLZ. Hij volgt de opleiding Bos- en Natuurbeheer aan Van Hall Larenstein in Velp en zit in zijn derdejaar. Met enthousiasme vertelt hij over het Steenuilenproject waaraan hij heeft meegewerkt. Steenuilenproject Het gaat de laatste jaren steeds slech ter met de steenuil. De oorzaken zijn te zoeken in het verdwijnen van land schapselementen, zoals struwelen, poelen en knotbomen maar ook een drukkere infrastructuur, modernisering van de landbouw en de sloop van gebouwen zijn van invloed. De populatie steenuilen staat hiermee onder druk. 16 Landschapsbeheer Zeeland Winter 2020 Samenwerken aan ons cultuurlandschap

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 10