Uitreiking Zeeuwse Erftrofee 2020 Depotbeheersysteem Opening wandelpad 25 jaar vrijwilliger bij SLZ Zaterdag 26 september was uitreiking van de Zeeuwse Erftrofee 2020. Dit jaar lag de organi satie bij de Boerderijenstichting die de familie Van Gaaien van boerderij Binnenste Buiten aanwezen als winnaar. In aanwezigheid van gedeputeerde Jo-Annes de Bat en wethouder Jean-Paul Hageman van Gemeente Hulst ontvingen zij de trofee. In 2007 besloot de familie om een leegstaande enigszins vervallen boerderij zo goed mogelijk in oude staat te herstellen en er een zorgboerderij te beginnen. Het is met name de zeer goed uitgebouwde nieuwe drager, een bewijs van goed onder nemerschap, die de doorslag heeft gegeven bij de uiteindelijke keuze van de winnaar. Volgend jaar ligt de organisatie van de Erftrofee in handen van SLZ. Winnaars familie Van Gaaien. Foto:Jolanda Polderdijk Op 25 september was het alweer een jaar gele den dat het nieuwe depotbeheersysteem in gebruik werd genomen door gedeputeerde Anita Pijpelink. Sinds die tijd weten steeds meer mensen de weg te vinden om gereed schap op deze manier aan te vragen. Er worden nog wat wijzigingen en verbeteringen in het systeem aangebracht om het geheel nog gebruiksvriendelijker te maken. Wanneer u met uw organisatie, vrijwilligers- ploeg, schoolklas of bewonersgroep aan de slag wilt en hiervoor gereedschap nodig hebt, neem dan contact op via het e-mailadres: depotbeheer@landschapsbeheerzeeland.nl. Depot Terneuzen. Foto: Wim Wisse 30 Op woensdag 28 oktober 2020 is het streekeigen wandelpad 'Sporen in de Zak'officieel geopend in aanwezigheid van gedeputeerde Anita Pijpelink en wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele. Met deze pilot, die mogelijk werd gemaakt door de Provincie Zeeland, wil SLZ het concept 'Streekeigen Paden' (themaroutes die, binnen het wandelnetwerk, het unieke karakter van een Zeeuws deelgebied uitlichten) in de praktijk uitproberen. collega's. Opening in Kwadendamme. Foto: Elise Schuijtvlot In oktober 1995 is Willy Verbist begonnen bij SLZ en hiermee één van de langst meedraaien de vrijwilligers binnen de onderhoudsploegen. Al eerder ontving hij de Gouden Jirizaag voor zijn verdiensten en ook dit jubileum lieten zijn collega's natuurlijk niet zomaar voorbij gaan. Samen regelden ze ondanks alle coronamaat regelen een verrassing. Door de jaren heen heeft Willy zich hard gemaakt voor allerlei soorten klussen; wilgen knotten, fruitbomen snoeien, maaien, planten, dunnen en ga zo maar door. Tijdens het werk heeft hij eigenlijk nooit een reden om te stoppen behalve als het werk gedaan is en af en toe voor een koffie pauze samen met zijn collega's. Vrijwilliger Willy Verbist. Foto: Wim Wisse Landschapsbeheer Zeeland Winter 2020 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 17