Vrijwilligersgroep stelt zich voor Woensdagploeg Zeeuws-Vlaanderen Afscheid van Annemiek Stichting EANDsciiAivsmmFK zeeiand WENST l FIJNE FEESTDAGEN EN EEN MOOI EN GROEN 2021! Anderhalfjaar geleden werd Annemiek Persijn als tijdelijk project medewerker aangesteld om mee te werken aan een heel scala aan projecten. Ze werkte met veel enthousiasme aan projecten voor natuur en landschap. Vooral als er paarden bij betrokken waren. Het meest werkte ze aan het hoogstam-abonnement en oude fruitrassen project, maar ook hielp ze stapstenen voor soorten te realiseren, ging ze op pad voor beheerplannen in het kader van het Wandelnetwerk en hielp ze bij het digitaliseren van het reserverings systeem voor gereedschap. Annemiek was veel in het veld en ging als het even kon op de fiets naar haar afspraak. Op 30 september jl. liep het contract helaas ten einde en werkt Annemiek niet meer bij SLZ. Op allerlei terreinen van het landschapsbeheer In Zeeland zijn vrijwilligersgroepjes actief. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. In iedere editie stellen we een groepje voor. Wil je zelf ook meehelpen? Op www.natuurwerkzeeland.nl vind je allerlei vacatures voor groen vrijwilligerswerk. Tekst en foto: Tessa Jansma, SLZ Eind september heb ik als meewerkend ploegleider het stokje overgenomen van Wim Wisse. Sindsdien ga ik iedere woens dag met de onderhoudsploeg het veld in voor afwisselende klussen in heel Zeeuws-Vlaanderen. Bijvoorbeeld bij de vogeleilandjes bij de Braakman (zie bovenstaande foto). In dit vogel rijke gebied verrichten we vooral maaiwerk. Naast dit soort maaiprojecten doen we natuurlijk nog veel meer. Denk aan: hoogstamfruitbomen snoeien, dunnen in kleine bosjes, wilgen knotten en onder houd aan hagen. De ploeg gaat altijd enthousiast op pad. Jaap Verhelst is de jongste van het stel. Met zijn certificaten voor veilig werken met de motorzaag en bosmaaier is hij een aanwinst voor de groep. Naast de woensdag werkt hij ook wel eens op vrij dag en af en toe doet hij wat kantoor werk. Ook pensionado's Wim, Jan en Roman maken zich door weer en wind hard voor het werk in het Zeeuwse land schap. Uiteraard leggen we het werk ook af en toe even neer voor een gezamenlijk koffiemoment en om elkaar bij te praten. Het was soms even zoeken maar ondanks alle corona-maatregelingen werken we zoveel mogelijk door waarbij alle regels goed in de gaten worden gehouden. Omdat het niet de beste tijd is om nieuwe vrijwilligers te vinden, hopen we dat we de groep nog wat kunnen versterken als de maatregelen weer wat versoepelen. 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 18