Gouden Jirizaag 2020 Op vrijdag 9 oktober werd een excursie gehouden voor de vrijwilligers van de wandelnetwerken Hart van Zeeland en Sporen in de Zak, welke gecombineerd werd met de opening van ommetje Parlevinkersroute in Wemeldinge. De excursie eindigde bij het kortgeleden geplaatste informatiepaneel op het dorpsplein waar al een aantal belang rijke mensen aanwezig waren. Na het praatje van MKB-Wemeldinge- lid Marco van Dijke over de geschiede nis van Wemeldinge en de Parlevinkersroute, is het de beurt aan Fons Naterop, burgemeester van Kapelle, om de route te openen door het paneel te onthullen. Vrijwilliger Arthur Stijns werd uitgenodigd om samen met de burgemeester de vlag gen van het paneel te halen. Maar dan komt de verrassing van de dag! Onder de vlaggen komt de Gouden Jirizaag tevoorschijn, met daarop de naam van Arthur Stijns! De winnaar is (gelukkig) totaal verrast. Na de officiële handelingen was daar het fotomoment met Arthur en zijn vrouw Marijke die ook in het complot was betrokken. Na een interview met de regionale pers van de Bode werd de dag afgesloten met een lunch in de Wemel. Denkt u: ik ken ook wel iemand die in 2021 voor de Gouden Jirizaag in aan merking komt? Schroom niet om dit (met een toelichting waarom deze per soon de prijs moet ontvangen) op de mail te zetten naar pieter.voets@land- schapsbeheerzeeland.nl. leder jaar wordt de Gouden Jirizaag als blijk van waardering uitgereikt aan een vrijwilliger van Stichting Landschaps beheer Zeeland. Dit jaar is deze uitgereikt aan Arthur Stijns. Maar waarom is hij nu de winnaar? Hoe komen we tot een winnaar? Vrijwilligers zijn uitermate belangrijk voor de activiteiten die SLZ jaarlijks uit voert. Het is daarom leuk om eens per jaar het vrijwilligerswerk in het land schap extra in het zonnetje te zetten. Als bestuurslid vanuit de vrijwilligers zie ik deze ereprijs als het symbool voor de waardering van de bijdragen van alle vrijwilligers en vrijwilligers- groepen. De kandidaten voor de prijs worden voorgedragen vanuit de vrijwilligers- groepen zelf. De werkorganisatie maakt hieruit een selectie en legt die voor aan een onafhankelijke jury. Hierin zitten naast mijzelf, de winnaar van de vorige prijs, Adrie Dijkhuizen, en de beleidsmedewerker van de Provincie Zeeland, Monica Schra- Anthonisse, die contactpersoon is van SLZ. Vervolgens komt de jury (dit jaar digitaal) bijeen om de daadwerkelijke winnaar te selecteren. Hierbij worden de kandidaten getoetst aan de volgen de criteria: inzetbaarheid, het aantal jaren dat men actiefis binnen het werkveld, of men een voorbeeldrol vervult, of er sprake is van plezier in het Door: Thomas Collette, jurylid Jurylia'fffomas Collette injpesprèk mejt Arthwlirfzijn vrouw Marijke. Foto: Pieter Voets Landschaosbeheer Zeeland - Winter 2020 Samenwerken aan ons cultuurlandschao

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2020 | | pagina 4