Wandelnetwerk Reimerswaal van start! Tekst en foto: Caroline Geluk, SLZ Afgelopen jaren is bijna heel Zeeland van een wandelnetwerk voorzien, maar in de gemeente Reimerswaal ontbrak deze nog. Daar komt de komende jaren verandering in! Door in Reimerswaal ook een netwerk aan te leggen, is Zeeland compleet. De kernen Yerseke, Oostdijk, Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland worden Reimerswaal 30 van mooie wandelroutes voorzien. Deze zullen uiteraard ook aansluiten op elkaar en op het bestaande wandel netwerk zodat de lange-afstandswan- delaars hun kilometers kunnen maken. Hansweert is bij het tot stand komen van Wandelnetwerk Hart van Zeeland in Zuid-Beveland, al voorzien van bewegwijzerde wandelroutes en heeft sinds 2012 zijn eigen Parlevinkerspad. Veel belangstelling Op woensdag 27 januari jl. was er veel belangstelling bij de (digitale) start bijeenkomst. Ruim vijftig belangstel lenden waren ingelogd en velen gaven aan mee te willen denken met de routestructuur en later ook mee te willen helpen met de aanleg en onder houd. Bewoners kennen de omgeving het beste en kunnen zo ook adviseren over de mooiste plekjes en interessan te bezienswaardigheden. Dat maakt een wandelpad aantrekkelijk om te bewandelen. De routes In groepjes gaan zij samen routes bedenken en verkennen, waarna SLZ gaat onderzoeken of het mogelijk is. Zoals ook bij de andere netwerken het geval is, zal ook dit netwerk een aantal onverharde paden en boerenland paden krijgen, wat het extra boeiend maakt om te bewandelen. In de loop van het jaar zullen gesprekken plaats vinden met de terreinbeheerders en -eigenaren voor het verkrijgen van toestemming. Volgend jaar zal de daadwerkelijke aanleg plaatsvinden en eind 2022 hopen we te kunnen zeggen dat heel Zeeland een aaneengesloten wandel netwerk heeft! Er op uit! Economische impuls Een wandelnetwerk biedt mogelijk heden om het gebied voor bewoners én toeristen te ontsluiten. Het geeft een impuls aan de gezondheid en recreatiebehoefte van bewoners en toeristen, sinds de Covid-19 crisis van nóg grotere waarde. Via het wandel netwerk kan het landschappelijke en cultuurhistorische verhaal van het onderhavige gebied vorm krijgen en inzichtelijk worden gemaakt. Realisatie van het wandelnetwerk kan ook een Landschapsbeheer Zeeland Lente 2021 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 16