maar kunnen organisaties ook kennis opdoen hierover. Het is natuurlijk leuk om ervaringen te lezen van mensen die vrijwilligerswerk doen en daarom komen er ook 100 vrijwilligersverhalen op de website. Binnenkort komt er ook een verhaal van één van de SLZ vrijwil ligers op. Los van deze landelijke campagne blijft SLZ ook vacatures plaatsen op Natuurwerkzeeland.nl en op diverse gemeentelijke vrijwilligerscentrales. Ook zijn er regelmatig vrijwilligers die via mond-tot-mond reclame bij SLZ terecht komen. Misschien weet u zelf nog wel iemand met interesse in groen vrijwilligerswerk. Neem gerust contact met ons op om de mogelijkheden te bespreken. Afharken bij Vrouwenpolder. Foto: SLZ Planten van een fruitboom. Foto: SLZ Gouden Jirizaag Natuurlijk zijn we niet alleen bezig met het zoeken van nieuwe vrijwilligers. We zijn heel blij met alle vrijwilligers die zich al inzetten voor het Wandel netwerk, knotwerk, onderhouden van oude begraafplaatsen en nog veel meer. Als blijk van waardering rijken we daarom jaarlijks de'Gouden Jirizaag' uit. Wilt u nog iemand nomineren die zich inzet voor ons landschap in Zeeland? Schroom niet en stuur een mail naarpieter.voets@landschapsbeheerzeeland.nl. Graag met de motivatie waarom deze vrijwilliger volgens u de prijs verdient. 10 Voor veel mensen speelt het landschap dichtbij huis vanaf kleins af aan al een belangrijke rol; fietsen langs het water, lopen met de hond, groente en fruit van eigen bodem en dieren tellen in de achtertuin. En ook in een tijd waarin we veel thuis zijn is het landschap om ons heen belangrijker dan ooit. SLZ maakt zich samen met overheden, organisaties, erfeigenaren, onderne mers en vrijwilligers hard voor het karakteristieke landschap van Zeeland. Wilt u ook iets betekenen voor het landschap om u heen? Misschien behoort een persoonlijke gift voor u tot de mogelijkheden. Zeer welkom Als kleine speler tussen de grote groene organisaties zijn schenkingen aan SLZ zeer welkom. Met extra giften kan er net een stapje meer gezet worden om het streekeigen karakter van het land schap in Zeeland te behouden en de kwaliteit van de leefomgeving te ver beteren. Cultuurhistorische elementen kunnen worden opgespoord en her steld, voorzieningen rondom wandel paden kunnen worden verbeterd, bio diversiteit kan worden vergroot en er kan bewustwording worden gecreëerd bij toekomstige generaties zodat ook zij zorg blijven dragen voor de Landschapsbeheer Zeeland Lente 2021 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 11

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 6