Uit Zeeland haal je energie POSTCODE ■NATIONALEE LOTERIJ r vJ worden aan het planten van verschil lende soorten, maar ook keuze van zaaizaden, groenbemesters, het stimu leren van biologische bestrijding en ga zo maar door. Meerjarig project Na het eerste jaar verwachten we een goed beeld te hebben welke doelen wel en welke doelen geen draagvlak hebben bij de tuinders. Bij voldoende draagvlak zal er een meerjarig project opgezet worden, waarbij verdeeld over heel Zeeland zoveel mogelijk volks tuinverenigingen aan kunnen sluiten. Het uiteindelijke doel is om verspreid over Zeeland extra leefomgeving voor verschillende doelsoorten te creëren en hiermee de kennis van de tuinder vergroten, zodat zij op kunnen treden als ambassadeur voor de Zeeuwse biodiversiteit. Het project wordt financieel gesteund door Provincie Zeeland en het Prins Bernhard Cultuurfonds. deltaenergie.nl/puurzeeuws DELTA •- Wij worden gesteund door ide; authentieke boerenwoning piet toegangshek, hagen en statfgebomen. FotorSóndra Dobbelaar In Zeeland vinden we nog veel fraaie erven in het agrarisch cultuurlandschap. De erven in Zeeland worden vaak gekenmerkt door de losstaande gebouwen (huis, schuur en diverse bijgebouwen) en daaromheen weilanden met allerlei groene landschapselementen, zoals hoge bomen, singels en knotbomen. Op de grote erven vinden we vaak eenzelfde structuur van bebouwing met een losstaand boerenhuis, een grote boerenschuur en diverse bijgebouwen zoals een bakkeet, een varkenskot en een wagenhuis. Bij kleine boerderijen (een "spulletje" in het Zuid-Bevelands) zijn huis en schuur soms aan elkaar vast gebouwd. Op de meeste erven is van de oor spronkelijke bebouwing maar een deel over, bijvoorbeeld alleen het oude woonhuis met verder nieuwe bebouwing. Landschapselementen om onder te grazen en de poel was Op het boerenerf hadden de land- een veedrinkput. De hagen rond de schapselementen vanouds allemaal weilanden hadden als functie om het hun eigen functie: de hoogstamboom- vee binnen het weiland te houden, gaard voor het fruit en voor het vee De knotbomen leverden hout voor Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2021 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 12