rJ h Avifauna Zeelandica 5 - AVIFAUNA AVIFAUNA VOORAANKONDIGING Zeeland is een bijzonder vogelrijke provin cie. Dit'land in zee' heeft de Ooster- en Westerschelde met uitgestrekte slikken, platen en schorren, grote zoete en zoute meren, de Voordelta met stranden, zandbanken en ondiep kustwater, fraaie duingebieden, talloze binnendijkse natuurgebieden, kreken en dijken, akkers en zelfs bossen. Daar komt bij dat Zeeland op belangrijke vogeltrekroutes langs de Noordzeekust ligt. De'telposten' bij Breskens (in het voorjaar) en Westkapelle (in het najaar) genieten niet voor niks nationale en internationale faam. De Avifauna Zeelandica is het standaard werk over de Zeeuwse vogelwereld. Het verschijnen en verdwijnen van vogels zijn goede indicatoren van hoe het er met landschap en milieu voorstaat. Van alle in Zeeland waargenomen vogelsoorten wordt een gedetailleerde en informatieve beschrijving gegeven van het voorkomen in verleden en heden, rijk geïllustreerd met kaartjes en grafieken. Ook de vele in Zeeland waargenomen zeldzaamheden krijgen aandacht in woord en beeld. Het boek biedt veel meer dan een traditio nele 'streekavifauna'. De soortbeschrijvin gen worden voorafgegaan door een aantal boeiende, inleidende hoofdstukken. Deze zijn niet alleen geschreven door deskundi ge'vogelaars', maar ook door historici en landschapsdes kundigen. Zo zijn er hoofdstukken over vogels in Zeeland voor 1900, de exploitatie van vogels (eendenkooien, jacht op water vogels met kanongeweren, rapen van eieren), vogelonderzoek en vogelbescher ming in 1900-2020, de rol van Belgische vogelaars in Zeeland, verzamelaars en vogelcollecties, de landschappelijke ontwikkeling van Zeeland, vogels van het stedelijke gebied, vogels van het landelijke gebied, hoofdstukken over de diverse grote wateren, kustbroedvogels, vogeltrek en 'varia exotica'. Ook zijn de streeknamen vermeld en zijn biografieën van (meestal overleden) vooraanstaande, in Zeeland actieve vogeldeskundigen, een personen register en een zeer uitvoerige literatuur lijst opgenomen. Talloze, vaak bijzondere foto's van topfotografen, verfraaien de tekst. Dit monumentale, tweedelige standaard werk mag niet ontbreken in de boeken kast van eenieder die geïnteresseerd is in de vogels, de natuur, het landschap en de geschiedenis van Zeeland. SPECIALE VOORINTEKENPRIJS Twee kloeke delen in een fraaie cassette Circa 1.400 pagina's 10 themahoofdstukken 10 gebiedsbeschrijvingen Circa 450 soortbeschrijvingen Talloze foto's, kaarten en grafieken De Avifauna ver schijnt naar ver wachting eind 2021 en is vanaf dan verkrijgbaar. U hoeft niet zo lang te wachten want u kunt nu alvast bestellen! Van 15 juli tot 15 oktober geldt er een speciale voorintekenprijs voor de snelle beslissers. Voorintekenprijs: 44,50 Winkelprijs: 59,50 Prijzen zijn exclusief 10 euro ver zendkosten voor de cassette met beide delen. U kunt verzendkosten besparen door uw exemplaar af te halen bij een afhaalpunt bij u in de buurt. Er zijn verschillende afhaal- punten door heel Zeeland en daar buiten. U kunt uw afhaalpunt aan geven bij de bestel ling. Meer informatie en bestellen U vindt meer informatie over de Avifauna Zeelandica, de samenstellers, inhoud en een inkijkexemplaar op de website van Sovon Vogelonder zoek Nederland. Daar kunt u ook uw bestelling plaatsen. Ga daar voor naar: sovon.nl/AZ 28 ZEELANDICA i ■j v S m Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2021 - Samenwerken aan ons cultuurlandschap 29

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 15