Help een dag mee in de Zeeuwse natuur Rondleidingen begraafplaats Zaamslag 25 jaar weidevogelbescherming De Zeeuwse Wandelroute Begraafplaats Zaamslag In juli en september organiseert SLZ een aantal open vrijwilligerswerkdagen, waarbij je een dag aan de slag kan met groen vrijwilligers werk. Ervaring met natuuronderhoud hoefje hiervoor niet te hebben. Voor geschikt gereed schap en goede begeleiding wordt gezorgd. Door een dag met één van onze vrijwilligers- ploegen mee het veld in te gaan, maak je niet alleen voor de Zeeuwse natuur een groot ver schilde ontdekt ook meer over het landschap in Zeeland. Je gaat aan de slag op bijzondere locaties, waar je naast het werk wordt meege nomen op een korte excursie door het gebied. Wil jij een dag mee de natuur in? Kijk voor meer informatie op onze website. Tot en met oktober worden nog rondleidingen gegeven op de begraafplaats in Zaamslag. Tijdens de rondleiding vertellen de gidsen meer over de bijna 200 jaar oude begraafplaats, de bijzondere grafmonumenten met de oude en de hedendaagse teksten, materialen, indeling, naamsvermeldingen en wijze van datering. Geïnteresseerden zijn om 13.30 uur welkom bij de hoofdingang op de volgende zaterdagen: 3 juli, 7 augustus, 4 september en 2 oktober. Meer informatie: Anneke van de Ree 0115 431512 of Jannie de Putter 0115-431239. Vrijwilligers SLZ. Foto: Bert Helm Hans Klaasse uit Middelburg is inmiddels 25 jaar actief als weidevogelbeschermer voor SLZ. Hij begon als vrijwilliger nabij Hoogelande en heeft in zijn beschermingsjaren al veel broedende weidevogels op het boerenland mogen helpen. Hoewel de aantallen afnemen blijft Hans enthousiast. Hij is nog steeds jaarlijks te vinden aan de Veerseweg om samen met Wil, Bram en Kees kievit- en scholeksternesten op te sporen en te beschermen. Zelfs 's avonds hebben ze een aantal keren legsels moeten verplaatsen omdat er bemest werd. En wanneer het mesten op het laatste moment werd uit gesteld, was Hans niet te beroerd om de legsels in het donker met behulp van gps en hoofd lamp terug te leggen. Gefeliciteerd met dit jubileum Hans! Vrijwilliger Hans Klaasse. Foto: Jimmy Pijcke Voorzitter SLZ en gedeputeerde bij De Zeeuwse Wandelroute. Foto: Joan van der Velden Op zaterdag 22 mei 2021 gingen enthousiaste wandelaars door heel Zeeland op pad tijdens De Zeeuwse Wandelroute. Allemaal liepen ze één van de 100 geselecteerde routes over het Wandelnetwerk Zeeland, leder jaar organiseert SLZ een evenement voor de vrijwilligers en betrokkenen van het Zeeuwse Wandelnetwerk. Dit jaar is gekozen voor een nieuwe vorm, waarbij de deelnemers allemaal een stukje van een ruim 530 km lange wandelroute konden lopen. Ook gedeputeerde Anita Pijpelink liep samen met voorzitter van het bestuur van SLZ Ger van de Velde - de Wilde en directeur van SLZ Joan van der Velden een route. Wil je zelf ook een wandeling maken over het Wandelnetwerk Zeeland? De routes van de Zeeuwse Wandelroute zijn natuurlijk het hele jaar door te bewandelen. Bekijk ze op onze website. Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2021 - Samenwerken aan ons cultuurlandschap

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 17