til r»iu «SXit In de artikelenserie 'Zo doen wij dat' vertelt iedere editie een andere erf eigenaar over het onderhoud van zijn of haar Zeeuwse boerenerf. Deze keer is dat de familie Kunst uit Sint-Philipsland Omschrijving De meeste dorpsbewoners kennen onze boerderij alleen van het oude, witgepleis terde woonhuis, en de oprijlaan met linde bomen. Wat daarachter schuilgaat is voor velen onbekend. Op onze Instagram en Facebookpagina tillen wij steeds een tipje De schuur Tekst en foto's: familie Kunst Kort na de bedijking van de Henriëtte- polder in 1776 is ook de Henriëtte Hoeve gebouwd. Een flinke boerderij, ruim 157 gemeten groot. Rond 1800 is de hofstede in eigendom gekomen van de familie Stols. Na zeven generaties Stols is de boer derij verkocht aan de familie Westerveld. Vanaf 2004 heeft de familie de familie Haentjens Dekker de boerderij geheel gerestaureerd. Zo kon het gebeuren dat wij, Joost en Gertrude Kunst, in maart 2018 de eige naren werden van een prachtige, goed onderhouden hofstede. Intussen zijn onze twee dochters op de boerderij geboren. 26 van de sluier op. Hier delen wij foto's van de oude schuur, de romantische hoogstam boomgaard, de originele kiemschuur, het vogelbosje en het stuk weiland wat nog bij de boerderij hoort. Op de 3,2 hectare grond rondom de gebouwen is namelijk genoeg te beleven. Zo scharrelen onze kippen, eenden en kalkoenen hun kostje bij elkaar, en wordt de wei in de zomer begraasd door enkele koeien van een bevriende veehouder. Koeien bij de drinkput Naast de gehouden dieren, is er een keur aan wilde dieren te vinden. Vele soorten kleine zoogdieren, amfibieën en zangvogeltjes bevolken het erf. Maar ook soorten als de groene en bonte specht, buizerd en kerkuil brengen er hun jongen groot. Werkzaamheden Natuurlijk komt er veel bij kijken om het erf en de gebouwen in goede staat te houden. In combinatie met een drukke baan en een jong gezin valt dat niet altijd mee. Wij kiezen er dan ook voor om de tuin zo onderhoudsarm mogelijk te houden. Gazons worden niet bemest, maar alleen regelmatig gemaaid. Hierdoor ontstaat inmiddels een grasmat met veel soorten bloemen en kruiden, wat weer positief uitpakt voor de natuur op het erf. Verder moeten we vooral snoeien, snoeien en snoeien. De hagen, de boomgaard, het vogelbosje en natuur lijk de knotwilgen langs de wei. Elk jaar organiseren we een knot en snoei dag, waarbij vrijwilligers ons helpen om een deel van de wilgen te knotten en overige werkzaamheden op te pakken. Een gezellige dag, goed verzorgd met bolussen, soep en broodjes. De inkomsten van de verkoop van onze eigen honing, fotoshoots op het erf en de verhuur van de schuur voor bruiloften dekken een deel van de onderhoudskosten. De wilgen zijn weer geknot

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 14