Vacatures voor groen vrijwilligerswerk Vrijwilliger aan het woord natuurwerkzeeland Ik geniet van het werk in de buiten lucht de gezelligheid van de groep en de dankbaarheid van de mensen die we helpen Door: Kris Veldhof, SLZ Er zijn in Zeeland verschillende orga nisaties waar je als vrijwilliger in de Zeeuwse natuur aan de slag kan. Een aantal van deze organisaties vind je op de website www.natuurwerkzeeland.nl Deze website is een initiatief van het Platform Groene Vrijwilligers en heeft als doel om bestaande en nieuwe vrij willigers te informeren over vacatures en groene activiteiten. Het platform is een samenwerking tussen: Stichting het Zeeuwse Landschap, IVN Zeeland, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer, Nationaal Park Oosterschelde, Terra Maris, De Zeeuwse NME-centra en SLZ. Op dit moment staan voor SLZ de onderstaande vacatures open. Wil je hier meer over weten? Kijk dan op www.natuurwerkzeeland.nl of neem contact met ons op via: info@landschapsbeheerzeeland.nl Herstelvrijwilliger Wandelnetwerk Oost-Zeeuws-Vlaanderen Controlevrijwilliger Wandelnetwerk Oost-Zeeuws-Vlaanderen Coördinator Wandelnetwerk Noord-Beveland Vrijwilligerswerk op buitenplaatsen Zeeduin/Overduin/Ter Hooge Kiekendiefbeschermers Patrijzenbeschermers Vrijwillige snoeiers hoogstam- fruitbomen Vrijwilliger natuur- en cultuurhistorische akkers Controlevrijwilliger Wandelnetwerk Tholen Vrijwilliger herstelteam begraafplaatsen Vrijwilliger landschapsonderhoud West-Zeeuws-Vlaanderen Vrijwilliger landschapsonderhoud Oost-Zeeuws-Vlaanderen Kiekendiefbescherme, Foto: Johnny du Burck 30 Mare Smet. Foto: Mare Smet Vrijwilliger Mare Smet helpt in de wintermaanden met het knotten van wilgen en het aanplanten van hoogstamfruitbomen in het landschap van OostZeeuws-Vlaanderen. Onderhoud Fietsend door de Oost Zeeuws-Vlaamse polders kijk ik naar de akkers en het land schap met zijn typische kenmerken, zoals de knotwilgen langs een sloot of water gang en de oudere boerderijen met hun Zeeuwse bouwstijl. In de loop van het jaar zie ik hoe het land bewerkt wordt en hoe de natuur en de gewassen groeien. Om verandering van het landschap in Zeeland tegen te gaan, helpen we onder nemers, overheden en particulieren bij het onderhoud van waardevolle land schapselementen. Als vrijwilliger werk ik daar graag aan mee. Wekelijks op pad In de wintermaanden help ik met het knotten van wilgen en het aanplanten van hoogstamfruitbomen. Mede door dit onderhoud, behouden én zorgen we voor het kenmerkende landschap. Samen in een groep trek ik er wekelijks onder leiding op uit om bij een particulier in de regio bomen te knotten. Ik geniet van het werk in de buitenlucht, de gezelligheid van de groep en de dankbaarheid van de mensen die we helpen. Als ik daarna weer een rondje fiets, geniet ik van het onderhouden landschap en kijk ik ondertussen meteen of er ergens nog onderhoud nodig is. Vrijwilligers zijn onmisbaar voor het Zeeuwse cultuurlandschap. Wil je zelf ook vrijwilliger worden? Kijk op www.natuurwerkzeeland.nl voor vacatures. 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 16