Natuurwerkdag Krabbendijke NATUURWERKDAG Op de dit jaar vernieuwde website site www.natuurwerkdag.nl kunt u zich aanmelden als vrijwilliger op een locatie of aanmelden als locatieleider voor een locatie! Hebt u verder nog vragen dan kunt u altijd naar SLZ bellen of mailen (0113-230936 of info@landschapsbeheerzeeland.nl). Contact 'nloqgon voor tocdbefetiw ew Screenshot van de website www.natuurwerkdag.nl Door: Geerie Smalbil, vrijwilliger 37 knotwilgen In 2013 hebben Sjaak en ik 37 knot wilgen geplaatst tussen de Meiboom in Krabbendijke en de kreek langs de A58. Knotwilgen horen thuis in het landschap van Zeeland, vinden wij. Het was voor ons wel een beetje spannend omdat we zoiets nog nooit georganiseerd hadden. Maar alle begin is moeilijk en al doende leert men. Plaatsen knotwilgen. Foto: Geerie Smalbil Inmiddels zijn we een aantal jaren verder en trekt het gebied steeds meer dieren aan. Er zijn verschillende soorten reigers en diverse soorten ganzen en eenden gezien. Ook hebben we een lepelaar gespot. En tijdens het verwijderen van opschot in 2020 vloog er een kerkuil weg uit de boompjes. Natuurwerkdag In de loop der jaren hebben we bijna altijd meegedaan met de Natuurwerk dag. Vorig jaar ging de Natuurwerkdag niet door wegens corona. Enkele mensen van de vaste ploeg hebben toen zelf het opschot verwijderd. Pieter Voets, projectleider van de Natuurwerkdag in Zeeland, heeft toen samen met leerlingen van het Calvijn College gezorgd dat een deel van de boompjes geknot werden. Vrijwilligers We hebben een klein ploegje van vaste mensen die ons graag helpen. Het is altijd héél gezellig als we samen koffie drinken of eten. We hebben ook deelnemers van buiten de provincie. Het valt niet altijd mee om vrijwilligers te krijgen. We hebben een aantal vaste mensen die ons meestal komen helpen. Maar als we wat extra mensen nodig hebben, wordt het vaak moeilijker, ledereen uit het dorp die regelmatig een rondje fietst of wandelt langs de kreek geniet van de knotwilgen, maar om wekelijks of maandelijks mee te helpen is niet voor iedereen mogelijk. Juist daarom is het leuk datje één keer per jaar tijdens de Natuurwerkdag een dag een bijdrage kunt leveren. Ook dit jaar doen we weer mee. Samen werken in de natuur is immers: leuk, leerzaam, gezond en vooral gezellig! In actie tijdens de Natuurwerkdag. Foto: Pieter Voets Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2021 Samenwerken aan ons cultuurlandschap

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2021 | | pagina 5